Хъл Сити 0 Юнайтед 0

mufc-hulclastМанчестър Юнайтед завърши наравно 0-0 при гостуването си на Хъл Сити в последния си мач за сезона във Висшата Лига

Равенството не помогна никак на Стив Брус и неговите момчета, които изпаднаха и от следващия сезона ще се подвизават в Чампиъншип.

Като цяло Тигрите контролираха двубоя, но направиха множество пропуски и това им попречи да вземат победата. Хъл все пак успя на два пъти да опъне мрежата на Виктор Валдес, но попаденията бяха отменени поради засади.

В 70-ата минута пък Маруан Фелайни бе изгонен след директен червен картон.

Хъл взеха инициативата още от началото на мача и натиснаха сериозно Червените Дяволи пред наказателното им поле. В 3-ата минута Даме Н’Дойе можеше да вкара, но пропусна целта.

Това положение стресна гостите и те успяха да изнесат играта в по-предни позиции. В 10-ата минута Уейн Рууни стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но топката профуча до гредата.

Отговорът на Тигрите бе пропуск на Майкъл Доусън, който с глава не успя да преодолее Виктор Валдес. В 18-ата минута Хъл Сити вкара, но попадението на Никица Йелавич бе отменено поради засада.

Секунди по-късно пък Виктор Валдес направи страхотно спасяване и не позволи на Елмохамади да опъне мрежата му. В 21-ата минута домакините вкараха нов гол, но и той бе отменен поради засада.

Две минути по-късно Анхел ди Мария получи контузия и бе заменен принудително от Аднан Янузай. До края на полувремето Хъл Сити контролираше действията, но така и не успя да поведе в резултата.

Второто полувреме започна с нов шанс за Хъл, но Дейвид Мейлър не успя да вкара от няколко метра. В 51-ата минута с пропуск се отличи и Том Хъдълстоун. Домакините натискаха, но така и не стигаха до гол.

След час игра Пол МакШейн се освободи от защитата на Червените Дяволи, но стреля в аут. Пет минути по-късно и Н’Дойе можеше да опъне мрежата на Юнайтед, но Виктор Валдес показа класа и отрази.

В 73-ата минута Никица Йелавич напредна и стреля от границата на пеналта, но в аут. Четири минути по-късно гостите останаха в намален състав, след като Маруан Фелайни бе изгонен от игра с червен картон.

Тигрите обаче не се възползваха от възможностите си в следващите минути и срещата завърши без попадения.

Така Юнайтед завърши в Топ 4 и ще играе квалификации за Шампионската Лига, докато Хъл Сити изпадна в Чемпиъншип.

Хъл Сити 0-0 Манчестър Юнайтед

Хъл Сити: Стийв Харпър, Джеймс Честър, Майкъл Доусън, Пол МакШейн, Ахмед Елмохомади, Дейвид Мейлър, Том Хъдълстоун, Стивън Куин, Роби Брейди, Даме Ндойе, Никица Йелавич

Манчестър Юнайтед: Виктор Валдес, Антонио Валенсия, Крис Смолинг, Фил Джоунс, Маркос Рохо, Дейли Блинд, Ашли Йънг, Анхел Ди Мария, Андер Ерера, Хуан Мата, Уейн Рууни

Rating: 3.0/5 (2 votes cast)