Хъдърсфийлд 2 Юнайтед 1

Манчестър Юнайтед записа първа загуба във Висшата Лига, след поражението си с 2-1 като гост на Хъдърсфийлд в деветия кръг на Висшата Лига.

Домакините поведоха с два гола още през първото полувреме, когато Аарън Муй и Лоран Депоарт се разписаха във вратата на Червените Дяволи. През втората част Маркъс Рашфорд намали дефицита на Юнайтед, но те така и не успяха да стигнат поне до равенството.

В 6-ата минута Червените Дяволи сътвориха първото опасно положение в мача. Перфектно подаване от страна на Неманя Матич намери Ромелу Лукаку, който стреля в целта от центъра на наказателното поле, но ударът му попадна право във вратаря Йонас Льосл.

В 19-ата минута Андер Ерера пропиля добър шанс. Топката беше отбита към границата на наказателното поле, но испанецът насочи удара си прекалено встрани от дясната греда.

В 29-ата минута Хъдърсфийлд поведе в резултата. Аарън Муй се оказа на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка в наказателното поле и да я оплете в мрежата на Давид де Хеа.

Само пет минути по-късно фрапантна грешка на Виктор Линдельоф позволи на Териерите да удвоят преднината си. Защитникът не успя да играе с глава и топката бе овладяна от Лоран Депоарт, който заобиколи Де Хеа и прати кълбото във вратата.

В края на първото полувреме Джеси Лингард тръгна опасно на слалом между футболистите на домакините но веща намеса на Кристофър Шиндлер предотврати атаката на младия футболист.

Още от първата минута на втората част Юнайтед започна опити да отвърне на удара. В 54-ата минута Ашли Йънг овладя топката след добър пас по земя и шутира топката към вратата. Ударът му обаче премина далеч от целта.

В 76-ата минута Йонас Льосл направи великолепно спасяване, за да отрази удар с глава отблизо на Андер Ерера след центриране. Това бе и първи точен изстрел за Червените Дяволи от началото на второто полувреме.

Само две минути по-късно Юнайтед успя да отбележи гол. Маркъс Рашфорд се извиси над всички и засече центриране, пращайки топката мощно с глава в левия ъгъл на вратата.

След попадението гостите увеличиха оборотите в търсене на изравнителен гол, но това така и не се случи.

Хъдърсфийлд Таун 2-1 Манчестър Юнайтед
1-0 Аарън Муй 29
2-0 Лоран Депоарт 34
2-1 Маркъс Рашфорд 78

Хъдърсфийлд Таун: Льосл, Льове, Шиндлер, Йоргенсен, Смит, Уилямс, Хог, Качунга (Ла Пара 39), Муй, Инс (Малоун 93) , Депоатр (Муни 70)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Джоунс (Линдельоф 24), Йънг, Ерера, Матич, Лингард, Мата (Микитарян 46), Марсиал (Рашфорд 46), Лукаку

Rating: 3.0/5 (2 votes cast)