Фелайни: Търпението ни се отплати

B292E4D847D047DB9EC5204C93481302
Маруан Фелайни признава, че търпението на Манчестър Юнайтед им се е отплатило в труден момент, в следствие на пестеливата победа над Шефилд Юнайтед с 1:0 за ФА Къп на Олд Трафорд.

Червените Дяволи срещнаха трудности да пречупят тима от Лига 1, но измъкнаха успеха, благодарение на реализираната в 93-та минута дузпа от Уейн Рууни, след като Дийн Хамънд повали Мемфис Депай.

Въпреки че не успяха да пробият през скупчените редици в защита на Остриетата, Фелайни призна, че домакините са доволни, че са грабнали победата.

„Беше трудно срещу отбор, който дойде да се защитава,“ споделя той за MUTV. „Опитахме да създадем възможности и владеехме топката добре. Бяхме търпеливи и накрая спечелихме и сега сме готови за следващия двубой.

Те се отбраняваха с 10 човека, което винаги е трудно и се представиха много добре, но не създадоха никакви възможности и ние заслужавахме да победим.“

Фелайни признава, че няма лесни срещи във ФА Къп и се надява червените да стигнат далеч в знаменития турнир.

„Винаги срещите от Висшата лига както и срещу отбори от по-долни дивизии са трудни,“ казва Фелайни. „Често има изненади, както се вижда от другите мачове, но ние сме в следващия кръг и сме доволни.

ФА Къп е голям турнир в Англия и миналата година стигнахме до четвърт финал. Сега искаме да се представим по-добре и имаме качествата и играчите за това, така че се надявам да го направим.“

За Юнайтед следва визита на Сейнт Джеймсис Парк във Висшата лига и белгиецът определя срещата като изпитание за характера на тима.

„Във вторник ще е тежко срещу Нюкасъл, винаги е трудно там, но започнахме новата година много добре и трябва да продължим в същия дух.“

Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Фелайни: Търпението ни се отплати, 5.0 out of 5 based on 3 ratings