Уигън 0 Юнайтед 2

united-wigan-jose-juan

Манчестър Юнайтед се наложиха с 2:0 над Уигън в приятелска среща играна на стадион DW.

Жозе Моуриньо дебютира с победа начело на Червените Дяволи, като първите голове под негово ръководство отбелязаха Уил Кийн и Андреас Перейра.

Новите попълнение Ерик Байи и Хенрик Микитарян също записаха първите си минути за Юнайтед, а Люк Шоу, който счупи крака си на две места през септември миналата година, се завърна в игра.

Още от началните минути на двубоя Червените Дяволи бяха доста по-активни и Мемфис Депай можеше да се разпише, но останал сам срещу вратаря Юси Яскелайнен пропусна.

В 49-ата минута обаче финландският страж сбърка фатално при един опит за изчистване и вместо да подаде на свой съотборник, намери Хуан Мата. Испанецът овладя топката и подаде на Уил Кийн, който от броени метри безпроблемно реализира първия гол в ерата „Моуриньо“.

Девет минути по-късно Юнайтед удвои чрез Андреас Перейра. Бразилецът бе най-съобразителен след едно разбъркване в наказателното поле и покачи на 2:0.

До края на срещата Юнайтед можеше да вкара и трети гол, но нападателите на тима направиха куп пропуски.

Следващата проверка на Червените Дяволи е на 22 юли срещу Борусия Дортмунд.

Уигън – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Уил Кийн 49′
0:2 Андреас Перейра 58′

Манчестър Юнайтед: Джонстън, Фосу-Менса, Байи, Блинд, Шоу, Карик, Ерера, Лингард, Микитарян, Мемфис, Уилсън
(Резерви: Валенсия, Перейра, Янузай, Йънг, Джоунс, Кийн, Мата, Варела, Блакет, Кастро, Туанзебе)

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)