Уест Хем 1 Юнайтед 1

Daley Blind saved the point

Уест Хем и Манчестър Юнайтед направиха зрелищно равенство 1:1 на „Ъптън Парк“.

Точен за домакините бе Чейку Коуяте в началото на второто полувреме. Точката за гостите донесе Дейли Блинд в продължението на мача.

След това равенство лондончани запазиха осмото си място, докато Юнайтед затвърди позицията си в Топ 4.

Като цяло домакините бяха пълни господари на терена до попадението на Чейку Коуяте, след което леко се прибраха и бяха съвсем близо до победата преди попадението на Блинд в продължението на мача.

Гостите от Манчестър заиграха едва след средата на второто полувреме, когато се впуснаха в атаки, търсеха точката със сетни сили и в крайна сметка успяха да се доберат до равенството.
Така Уест Хем продължава с лошата си серия срещу „червените дяволи“ и вече няма победа в последните си 13 мача с Юнайтед.

Срещата започна с истинска битка в средата на терена, като в началните минути двата отбора залагаха на сигурността.

Така се стигна до 6-ата минута, когато Алекс Сонг направи безумна грешка в наказателното поле и подари топката на Робин ван Перси, който се озова сам срещу Адриан, но със сетни усилия Чейку Коуяте блокира Ван Перси.

Отговорът на домакините бе положение пред Енер Валенсия, но Давид де Хеа показа класа и отрази. Последваха страхотни моменти за Уест Хем.

В 14-ата минута Енер Валенсия напредна през центъра и стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но Давид де Хеа спаси.

Секунди по-късно Джеймс Томкинс намери Енер Валенсия във вратарското поле, последва акробатичен удар, но Де Хеа отново бе на мястото си и за пореден път спаси Юнайтед от сигурен гол.

Тези положения стреснаха гостите и те успяха да изнесат играта в по-предни позиции. В 17-ата минута Фалкао бе изведен на чиста позиция, но правилно бе отсъдена засада.

Последваха спокойни минути, като двата отбора водеха битка за надмощие в средата на терена, без каквито и да било голови положения.

След половин час игра Ван Перси удари с лакет Джеймс Томкинс при борба за висока топка и домакините поискаха червен картон за Перси, но такъв не му бе показан.

Две минути по-късно лондончани стигнаха до нов страхотен шанс за гол. Тогава Джеймс Томкинс се извиси в наказателното поле на Юнайтед и стреля с глава, но испанският вратар отново бе на мястото си и спаси с крак.

Последва и удар на Алекс Сонг, но неточно. В 41-ата минута домакините сътвориха изключителна контра атака, но Диафра Сако пропиля по детински начин чисто положение за Уест Хем.

Определено през това първо полувреме лондончани създадоха повече чисти голови възможности, но с лека ръка ги пропуснаха.

Второто полувреме започна с натиск за Уест Хем и в 49-ата минута домакините заслужено поведоха. Тогава Марк Нобъл центрира в наказателното поле на Юнайтед, където Фил Джоунс сгреши нелепо и подари топката на Чейку Коуяте, който се завъртя и от воле запрати топката в мрежата на Давид де Хеа за 1:0.

Малко по-късно гостите поискаха да бъде отсъдена дузпа, но такава правилно не им бе дадена, тъй като топката се отби в рамото на Джеймс Томкинс.

В 51-ата минута Фалкао стреля от дъгата на пеналта, но неточно. Юнайтед продължи да натиска, но с пропуск се отчете и Робин ван Перси.

След час игра едва не се стигна до куриозен гол във вратата на Де Хеа, но за негово щастие топката мина до дясната му греда и излезе в аут.

Осем минути по-късно Аднан Янузай си свали с гърди топката на дъгата на пеналта и стреля от воле, но твърде неточно и топката излезе в аут. В 74-ата минута Анхел ди Мария се опита да вкара от пряк свободен удар, но бе неточен.

Три минути по-късно дойде и най-чистото положение за гостите. Тогава Фалкао и Ван Перси си взаимодействаха пред границата на наказателното, след което Фалкао се озова сам срещу Адриан, но стреля непохватно в аут. Уникално положение за Юнайтед, но пропиляно по твърде лесен начин. Червените Дяволи засилиха натиска си и малко по-късно създадоха нова възможност, но резервата Фелайни стреля над гредата.

В 83-ата минута Ван Перси се освободи в наказателното поле на домакините и стреля, но Адриан спаси с крак. Юнайтед продължи да атакува, но Уест Хем се защитаваше отлично и затваряше празните пространства.

В 90-ата минута с нов пропуск се отчете и Фелайни, а секунди по-късно това стори и Рууни от пряк свободен удар. Така се стигна до продължението на мача, когато Дейли Блинд от воле прониза мрежата на лондончани и донесе точката на Юнайтед.

Това обаче не бе всичко интересно в срещата, след като втори жълт и респективно червен картон получи Люк Шоу. В крайна сметка Уест Хем изпусна победата, докато гостите си спечелиха равенството.

Уест Хем – Манчестър Юнайтед 1:1