Уест Бром 0 Юнайтед 3

jonesscoreswbaМанчестър Юнайтед постигна важна победа с 3:0 при визитата си на Уест Бромич Албиън в мач от 28-ия кръг на Висшата Лига.

Червените Дяволи изираха доста добър мач и стигнаха до успеха с голове на Фил Джоунс в 34-ата минута, на Уейн Рууни и Дани Уелбек съответно в 65-ата и 82-ата минути.

За първи път от началото на годината Юнайтед вкара три гола в един мач, а освен това е и в серия от 3 поредни мача без допуснат гол във Висшата Лига.

След този мач Юнайтед измести Евертън от 6-ото място в класирането с актив от 48 точки.

Съдийството обаче бе меко казано колебливо. Джонатан Мос и помощниците му спестиха втори жълт и червен картон на Робин ван Перси, както и червен картон на Бен Фостър.

Холандецът извърши грубо нарушение, след като влезе остро в краката на противник без да играе с топката, което заслужаваше жълт картон, докато стражът на домакините игра с ръка извън наказателното си поле и така спря голова атака на Юнайтед. Ако не си бе спрял топката с ръка, тя щеше да попадне във ван Перси, който щеше да вкара на празна врата.

Първите няколко минути не бяха особено интересни. В 11-ата минута Фелайни свърши добра работа и имаше възможност да отправи удар от няколко метра, но Олсон изчисти топката.

Пет минути след това Фелайни засече топка, центрирана от корнер, и стреля от дистанция, но Мулумбу изчисти пред голлинията.

В 23-ата минута Юнайтед направи доста добра атака през центъра на терена чрез Янузай, който се доближи до наказателното поле, но вместо да пробва удар от дистанция той предпочете да подава на Мата. Пасът му към испанеца обаче бе доста лош.

Три минути след това Юнайтед получи правото да изпълни фаул от около 25 метра. Мата центрира в наказателното поле, но топката бе пресечена от Мулумбу. Страничният съдия все пак вдигна флага за засада, тъй като Патрис Евра се намираше в позиция на такава.

Домакините създадоха напрежение пред вратата на Юнайтед в 29-ата минута. След центриране на Брънт, Амалфитано засече топката към близкия ъгъл на Де Хеа, но испанският страж на гостите се намеси.

Минута след това Уест Бромич оцеля, след като Рафаел засече прекрасно центриране на Янузай, на далечната греда. Бразилецът засече топката, но Фостър и гредата спасиха домакините от попадение. Стражът на Дроздовете се намеси брилянтно, а топката срещна и гредата. Това бе и най-доброто положение от началото на срещата.

В 33-ата минута Рафаел засече центриране на Янузай, но опитът му да намери вратата от наказателното поле не бе никак добър.

Минута след това Юнайтед стигна до попадение. Ван Перси центрира прекрасно в наказателното поле, а Джоунс засече с глава топката и не остави шансове на Фостър. Защитата на домакините направи голяма грешка в ситуацията, тъй като младият футболист бе оставен непокрит.

Домакините бързо можеха да изравнят. В 40-ата минута Олсон свали топката след центриране и я прати към намиращия се на далечната греда Якоб. Той имаше шанс да я насочи към вратата, след като надскочи Рууни, но ударът му мина малко над напречната греда.

Минута след това Якоб бе на косъм от попадение. Той отправи страхотен удар от няколко метра, който мина на сантиметри встрани гредата.

В 43-ата минута стражът на домакините Фостър спря голова атака на Юнайтед с ръка извън наказателното поле, но реферът не видя добре ситуацията и не само, че не отсъди фаул, но и спести червен картон на стража. Топката мина под ръката на вратаря и той си я спря с нея. В противен случай тя отиваше при Ван Перси, който щеше да вкара на опразнената врата. Освен това Фостър бе и последен в защитата.

След почивката Юнайтед създаде напрежение в наказателноо поле на противника. Гостите получиха фаул при който послдва центриране на Ван Перси. Топката бе изчистена, но попадна право на волето на Янузай, който от 25 метра пробва късмета си, но ударът му бе неточен.

В 49-ата минута Аничебе отправи удар от дистанция, но шутът му мина покрай гредата и бе доста слаб.

Три минути след това домакините създадоха първата си чиста ситуация. Аничебе и Гера направиха добра комбинация и унгарецът бе изведен в наказателното поле срещу Де Хеа, но от непосредствена близост прати топката в ръцете на вратаря.

В 55-ата минута реферът пожали Ван Перси и му спести втори жълт и червен картон. Холандецът влезе безсмислено с двата крака в краката на противников съперник, но реферът си замълча и не изгони нападателя на Юнайтед.

Две минути след това Аничебе и Мулумбу стреляха към вратата на Юнайтед, но късметът отново бе с Червените Дяволи.

В 63-ата минута се случи нещо доста неприятно. Ван Перси блъсна Рууни, който падна върху краката на Брънт, който не можа да продължи мача и бе заменен.

Две минути след това Юнайтед нанесе втори много сериозен удар на домакините. Рууни засече прекрасно с глава на далечната греда топката след центриране на Рафаел и я прати в опразнения ъгъл на Фостър.

В 70-ата минута Мата навлезе в наказателното поле и отправи удар. Топката обаче срещна тялото на противников футболист и така не се стигна до опасност.

Няколко минути по-късно Рууни видя набиращия скорост Уелбек, който обаче от малък ъгъл не успя да намери целта и би доста неточно.

В 78-ата минута Гера пропусна за втори път сам срещу вратаря, след като от близка дистанция не успя да намали и принуди Де Хеа да избива топката в корнер.

Четири минути след това Рууни изведе Уелбек, който от близка дистанция вкара с удар покрай Фостър. В ситуацията Олсон не прецени шпагата си и остави нападателя на Юнайтед сам срещу вратаря.