Съндърланд 2 Юнайтед 1

sund2-1unitedМанчестър Юнайтед допусна втора поредна турнирна загуба в рамките на два дни, след като отстъпи с 2-1 като гост на Съндърланд в първи полуфинален мач за Купата на Лигата.

Съндърланд откри резултата в края на първото полувреме, когато двама бивши играчи на Юнайтед – Уес Браун подаде и Фил Бардсли вкара отблизо в мрежата. След почивката Неманя Видич изравни, преди да се стигне до дузпата, от която Фабио Борини вкара победния гол.

В първите минути на мача двата отбора показаха предпазлива игра. Домакините обаче се окуражиха от своята публика и първи започнаха да атакуват. Единственото смислено нещо, което създадоха обаче бе удар от границата на наказателното поле на Фабио Борини, който мина покрай вратата.

Постепенно обаче Юнайтед се активизира и след средата на полувремето притисна Съндърланд. Райън Гигс бе изключително близо до откриване на резултата, когато силен негов удар рикошира в защитник и топката тресна напречната греда.

Малко по-късно пък гол на гостите бе отменен заради засада. Янузай стреля силно и топката се удари в гърба на стоящия пред вратата Гигс. Така тя дойде много удобна отново за Янузай и той отблизо вкара в мрежата. Уелсецът обаче бе в засада, която бе маркирана от съдията.

Две минути преди почивката пък Неманя Видич засече с глава центриране от корнер, но се отклони леко и в Джон О’Шей и мина покрай вратата. След което съдията ядоса сърбина, понеже не забеляза корнера и отсъди аут.

Противно на логиката на игра във втората минута от допълнителното време Съндърланд откри резултата. След центриране от фаул Уес Браун стигна топката на далечната греда и от въздуха я поднесе успоредно пред вратата, там Гигс изпусна Фил Бардсли и той отблизо засече в мрежата.

Само шест минути след началото на второто полувреме обаче Червените Дяволи изравниха резултата. След центриране от корнер Неманя Видич отново стигна пръв до топката и с глава я заби в мрежата.

Съндърланд можеше да отговори пет минути по-късно, когато Рафаел бе оставил непокрита зоната си и Борини получи подаване по лявото крило, напредна до наказателното поле, но там ъгълът му бе отрязан от притичал защитник и така той стреля неточно.

Юнайтед получи неприятен удар, тъй като Джони Евънс се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Крис Смолинг. И домакините почти веднага можеха да се възползват от рокадата в защитата на съперника. Стивън Флетчър свали с глава топката към непокрития в наказателното поле Ларсон, но неговият удар от 7-8 метра бе спасен чудесно от Де Хеа.

Натискът на Съндърланд обаче продължи и в 63-та минута домакините спечелиха леко спорна дузпа. Влезлият като резерва Адам Джонсън опита скоростен пробив по крилото, Клевърли протегна крак да го спре, но не стигна топката и събори крилото на домакините. Главният рефер Андре Маринър замълча, но стоящият по-близо до ситуацията лайнсмен маркира за нарушение. На повторението се видя, че такова може и да имаше, тъй като протегнатият крак на Клевърли бе на пътя на Джонсън.  Зад топката застана Борини и не сбърка.

Този гол за кратко обърка Юнайтед, но в последните 20 минути гостите организираха натиск. В основата на всичко интересно бе Аднан Янузай. Първо в 70-та минута негов фалцов удар прати топката застрашително близо до страничната греда. След това пък той получи пас с гръб към вратата и опита удар със завъртане, но отново неточен.

Най-доброто положение бе десет минути преди края. Тогава Валенсия проби по крилото и поднесе по земя пред вратата, Янузай изпревари защитник и засече, но прати топката над напречната греда.

В последните минути в игра се появи и Хавиер Ернандес, но това не помогна с нищо.