Суонзи 2 Юнайтед 1

roorvpdisappМанчестър Юнайтед загуби с 2-1 гостуването си на Суонзи Сити от 26-тия кръг на Висшата Лига.

Андер Ерера изведе Червените Дяволи напред в резултата в 28-ата минута, но две минути след това Ки Сунг Йънг вкара изравнително попадение за Лебедите. В 73-ата минута Джон Джо Шелви вкара победното попадение за Суонзи.

Срещата започна с прекрасна възможност за домакините да открият резултата. В 5-ата минута Рохо подаде лошо топката към Блинд, но Шелви успя да я овладее и видя Раутлидж.

Аржентинецът обаче успя да компенсира грешката си и да изчисти топката в корнер, но след неговото изпълнение Гомис насочи кълбото към долния ъгъл. Там обаче бе Ерера, който изчисти от голлинията.

През следващите минути Юнайтед контролираше ситуацията на терена, но въпреки това гостите стигнаха до нов голов шанс.

В 10-ата минута след корнер Гомис отново успя да избяга от пазача си и да отправи удар към посока вратата на гостите, но този път ударът му бе неточен.

Лебедите продължиха да създават опасности и само шест минути по-късно Раутлидж отправи силен удар, който обаче за негово нещастие попадна право в ръцете на Де Хеа.

Малко след това пък след много добра атака на Юнайтед Рууни успя да отправи силен удар, но Фабиански без проблем улови топката.

Все пак Юнайтед стигна до попадение в 28-ата минута, което бе дело на Андер Ерера. Люк Шоу проби отляво, подаде към Рууни, той върна на Ди Мария, който намери Ерера непокрит в наказателното поле и испанецът с нисък удар по тревата матира Фабиански.

Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като само две минути по-късно Суонзи стигна до изравнително попадение. Шелви центрира в наказателното поле и Ки от границата на малкото наказателно поле с крак отклони топката във вратата на Де Хеа.

В началото на второто полувреме Суонзи имаше страхотен шанс да стигне до пълен обрат и да вкара абсолютно същото попадение, както и през първата част.

Отново Шелви центрира и отново Ки игра с топката в малкия пеналт, но де Хеа застана с тяло и предотврати топката да влезе във вратата му.

В 59-ата минута Юнайтед също достигна до много добро положение. Блинд намери Йънг и крилото подаде прекрасна топка за Рууни, който си я спря на гърди и видя намиращия се близо до него Ван Перси. Ударът на холандеца обаче премина встрани.

Юнайтед стана по-агресивен и атакуваше масирано. Ашли Йънг центрира към ван Перси, но Фабиански се намеси и изби в корнер. Ди Мария изпълни ъгловия удар, но ударът с глава на Маркос Рохо премина над вратата.

В 68-та минута Ерера и Рууни комбинираха, след което капитанът намери ван Перси в наказателното поле, но холандецът не успя да нанесе хубав удар и топката попадна в ръцете на вратаря на Суонзи.

Минута по-късно Дейли Блинд комбинира с Рууни, нападателят се опита да му върне, но пасът му е блокиран. Все пак десетката на Червените Дяволи си взе топката и се опита да стреля, но Ноутън се намеси като блокира удара му.

И точно, когато по всичко личеше, че Юнайтед ще вкара втори гол, Суонзи изненада момчетата на Луис ван Гаал.

В 73-ата минута Джон Джо Шелви се разписа във вратата на Давид де Хеа. Полузащитникът на Лебедите стреля от далечно разстояние, топката се отклони в тялото на Гомис, заблуди Давид де Хеа и впетя в мрежата на гостите.

В оставащите минути Юнайтед изглеждаше безсилен да стигне дори и до изравнително попадение.