Суонзи 2 Юнайтед 1

matascoreswans

Манчестър Юнайтед записа първата си загуба през този сезон във Висшата Лига след поражение с 2-1 при гостуването си на Суонзи Сити.

Хуан Мата откри резултата за Червените Дяволи в самото начало на второто полувреме, но след час игра Андре Аю и Бафетимби Гомис вкараха два бързи гола и осигуриха победата за Лебедите.

Юнайтед започна добре срещата и в началните минути Уейн Рууни и Хуан Мата пропуснаха изгодни ситуации за ранен гол.

Домакините от Суонзи обаче бързо стъпиха на терена и в 25-та минута удар на Гулфи Сигурдсон мина на сантиметри от страничната греда. Само две по-късно Бафетимби Гомис навърза двама защитника на Юнайтед и стреля с левия крак, но топката се отби в гредата.

До края на първата част Рууни пропусна още едно положение. Нападателят бе намерен на скорост в наказателното поле на противника, но реши да прехвърля вратаря, вместо да нанесе силен удар с левия крак.

Второто полувреме започна далеч по-добре за Юнайтед. Само три минути след подновяването на играта Хуан Мата смълча трибуните на Либърти Стейдиъм. Испанецът остана непокрит на далечната греда след центриране на Люк Шоу отляво и забоде с лекота топката под гредата.

Попадението обаче имаше обратен ефект. Суонзи тръгна в атака и в 61-та минута изравни резултата. Лебедите хванаха Юнайтед на контраатака, Гулфи Сигурдсон центрира отдясно, а Андре Аю засече с глава. Така приключи серията на Юнайтед от три мача без допуснат гол от началото на сезона.

Това обаче не бе всичко. Само пет минути по-късно Аю изведе по прекрасен начин Бафетимби Гомис зад защитата на Червените Дяволи, а французинът плъзна топката под плонжа на Серхио Ромеро.

До края Червените Дяволи имаха само едно положение за гол. Уейн Рууни можеше да изкупи вината за слабата си игра, след като финтира успешно Фернандес и изскочи сам срещу Фабиански. Англичанинът обаче се забави и позволи на Ашли Уилямс да му избие топката. Рууни поиска дузпа за нарушение срещу него, но главният рефер не трепна.

Суонзи Сити 2-1 Манчестър Юнайтед