Суонзи 0 Юнайтед 2

Манчестър Юнайтед записа лесна победа с 2-0 като гост на Суонзи Сити в осминафиналите на Карабао Къп.

Двата гол за Червените Дяволи бяха дело на Джеси Лингард, който вкара по едно попадение в двете полувремена.

Жозе Моуриньо направи промени в състава си, като титулярно място бе получил Скот МакТомини.

Срещата започна с добро темпо, като гостите понечиха да застрашат противниковата врата още в 5-ата минута след силен далечен удар на Джеси Лингард.

В 21-та минута Лингард получи прекрасен пас с пета от Маркъс Рашфорд, използва бързината си и с техничен удар от границата на наказателното поле изведе Червените Дяволи напред в резултата.

В 28-ата минута само добрата намеса на Виктор Линдельоф попречи на Суонзи да стигнат до изравнителен гол, след като Уейн Раутлидж имаше прекрасна възможност пред вратата на Серхио Ромеро.

Няколко минути след това Лебедите имаха нов шанс чрез Оливър МакБърни, но топката профуча на сантиметри покрай гредата.

В началото на второто полувреме нямаше много интересни сутиации, но стигна до втори след час игра.

В 59-та минути Джеси Лингард отбеляза второто си попадение за вечерта, засичайки прекрасно центриране с глава в наказателното поле.

В 65-ата минута Лингард бе много близо до своя хеттрик, след като се озова на добра позиция, но ударът му бе неточен.

Броени минути след това Червените Дяволи имаха нов шанс. Удар на Скот МакТомини бе блокиран, а след това и Аксел Туанзебе имаше възможност, но топката премина над напречната греда.

В самия край на срещата Суонзи стигна до най-опасното си положение пред вратата на Юнайтед. Серхио Ромеро обаче направи фантастично спасяване и запази мрежата си суха.

Така с победата си в Южен Уелс Манчестър Юнайтед продължава защитата на трофея си и очаква съперника си за четвъртфиналите.

Суонзи Сити 0-2 Манчестър Юнайтед
0-1 Лингард 21
0-2 Лингард 59

Суонзи Сити: Нордфелдт, Олсон (Ноутън 39), Ранхел, Ван дер Хорн, Моусън, Раутидж, Ки, Клъкъс, Роке Меса (Фер 67), Аю, МаКБърни

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Дармиан, Блинд, Смолинг, Линдельоф, Туанзебе, Ерера (Матич 67), Лингард, МакТомини, Марсиал, Рашфорд (Лукаку 67)

Rating: 5.0/5 (1 vote cast)