Суозни 0 Юнайтед 4

Юнайтед записа втора поредна победа с 4-0

Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа във Висшата Лига след успеха си с 4-0 над Суозни Сити като гост.

Ерик Байи откри резултата в самия края на първото полувреме. През втората част за Червените Дяволи се разписаха още Ромелу Лукаку, Пол Погба и резервата Антони Марсиал.

След убедителната си победа срещу Уест Хам на Олд Трафорд миналата неделя, възпитаниците на Жозе Моуриньо отново показа най-доброто от себе си и записа втори пореден успех с 4-0.

Първото полувреме бе доста динамично и домакините от Суонзи имаха своите шансове пред вратата на Давид де Хеа.

Само в рамките на няколко минути двата тима удариха по една напречна греда. Първо опита за центриране на Джордан Аю кацна на горната греда, а след това Фил Джоунс, засичайки центриране на Мата.

Малко преди почивката Ромелу Лукаку и Маркъс Рашфорд изпуснаха доста добри шансове за гол за Юнайтед. Удар на Лукаку не намери очертанията на вратата, а английският национал бе изведен сам срещу вратаря и би право в ръцете му.

В самия край на полувремето Ерик Байи откри за Червените Дяволи. Удар на Погба се отби в напречната греда и тупна пред голлинията, а котдивоарецът бе близо и довкара топката във вратата.

След почивката Юнайтед отново бе отборът, който бе по-активен, но трябваше да мине известен период от време, за да може момчетата на Моуриньо да се развихрят.

В 81-ата минута Ромелу Лукаку бе намерен абсолютно сам срещу вратаря на точката на дузпата от Хенрик Микитарян и без проблем удвои аванса на гостите.

Минута след това Пол Погба също се разписа. Микитарян направи още една асистенция, след като изведе французина в наказателното поле, а той с техничен удар успя да преодолее вратаря.

В 84-ата минута Суонзи съвсем капитолира, след като в рамките на по-малко от четири минути допусна трети гол. Появилият се като резерва Антони Марсиал вкара втория си гол за сезона и подпечата втората поредна победа на Манчестър Юнайтед.

Суонзи Сити 0-4 Манчестър Юнайтед