Стоук Сити 2 Юнайтед 2

Манчестър Юнайтед завърши наравно 2-2 при гостуването си на Стоук Сити на Британия Стейдиъм в мач от четвъртия кръг на Висшата Лига.

Чупо-Мотинг откри за резултата за Грънчарите в 43-ата минута, но две минути по-късно Маркъс Рашфорд изравни за Юнайтед. Ромелу Лукаку даде преднина на Червените Дяволи през второто полувреме, но Чупо-Мотинг се разписа за втори път в двубоя и извоюва равенството за Стоук.

Срещата започна с много вихрено темпо през първите минути и двата тима не пестяха положения пред вратите си. Още в 4-ата минута домакините имаха отличен шанс чрез Хесе, но ударът на испанеца мина покрай вратата.

Постепенно Юнайтед пое инициативата и в крайна сметка озаптиха набезите на Грънчарите към вратата на Давид де Хеа.

Погба имаше доста добър шанс да се разпише след удар с пета след хубав пас на Лукаку, но замисълът му не се получи.

Към средата на полувремето Рашфорд също имаше добра възможност, но Бътланд успя да спаси удара му.

В 43-ата минута Чупо-Мотинг бе намерен пред малкото наказателно поле, а Ерик Байи закъсня да го спре и нападателят на домакините се разписа.

В самия край на полувремето обаче възпитаниците на Жозе Моуриньо изравниха, след като след изпълнение на корнер Пол Погба засече топката с глава, която се отклони в Рашфорд и влезе във вратата на Бътлънд.

Второто полувреме започна също с добро темпо и малко пред да е изминал час игра, Червените Дяволи поведоха.

В 57-ата минута Ромелу Лукаку бе изведен абсолютно сам срещу вратаря и и въпреки че първоначалният му удар бе спасен, при втория опит белгиецът вкара петия си гол за сезона.

Броени минути след това Де Хеа по феноменален начин спаси удар на Хесе и така предотврати чисто попадение във вратата си.

В 63-ата минута Чупо-Мотинг попари вратата на гостите с втория си гол в мача. По този начин камерунският национал изравни резултат, след като засече с глава центриране от корнер.

След няколко не толкова интересни минути все пак Юнайтед стигна до чудесен шанс отново да излезе напред в резултата. В 80-ата минута Лукаку бе намерен от Антони Марсиал сам срещу вратаря, но ударът му премина над вратата.

Стоук Сити 2-2 Манчестър Юнайтед
1-0 Чупо-Мотинг 43
1-1 Рашфорд 45