Смесени чувства за де Хея

degea

Вратарят на Манчестър Юнайтед Давид де Хея претърпя смесени чувства четвъртък вечер, след като направи дебют на вратата на Испания, а неговият отбор загуби с 1-0 от Франция в Париж.

Вратарят на Юнайтед е рекордьор за най-много участия в отбора на Испания до 21 години. Той също бе част от състава на Висенте Дел Боске за Мондиал 2014, а контузия не му позволи да направи дебют в приятелски сблъсък срещу Ел Салвадор.

Играейки срещу бившия си съотборник Патрис Евра, де Хея трябваше да се намесва и при удар на друг бивш червен дявол  Пол Погба. Друга негова намеса предотврати гол на Карик Бензема точно преди почивката.

Приближавайки към край на двубоя, игран на Стад дю Франс, нулевото равенство бе прекъснато от нападателя на Челси – Лоик Реми, чийто гол донесе победа на Дидие Дешамп.

Де Хея заяви след мача: „Изиграхме добър двубой, жалко за резултата. Да бъда част от стартовия състав е голям напредък за мен.“

Междувременно, Робин ван Перси и Дейли Блинд също претърпяха лоша вечер, тъй като отборът на Холандия претърпя загуба с 2-0 от Италия при завръщането на Гуус Хидинк начело на лалетата.

Холандците изоставаха в резултата само след една минута игра, след като Чиро Имобиле засече подаване на Леонардо Бонучи.

Италианците удвоиха преднината си след като де Роси отбеляза дузпа малко по-късно, след като Бруно Мартинс Инди получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Симон Заза.

Ново попълнение на Юнайтед – Дейли Блинд, игра като ляв халф-бек и намери с подаване Робин ван Перси в 49-ата минута, но удара премина встрани от вратата. В 80-ата минута, Блинд бе заменен.

По другите терени, 19-годишния Аднан Янузай влезе от пейката след час игра и Белгия запази предимството от 2-0 срещу Австралия благодарение на Дрес Мертенс и Алекс Витсел.

Rating: 4.7/5 (3 votes cast)