Сити 4 Юнайтед 1

Манчестър Юнайтед загуби с 4-1 градското дерби с Манчестър Сити, които изиграха един изключително силен мач.

Серхио Агуеро откри резултата за Сити в 15-та минута с красив гол, а точно преди почивката Яя Туре добави второ попадение с добавка отблизо.

В началото на второто полувреме Агуеро направи резултата класически след добра работа на Алваро Негредо, а три минути по-късно Самир Насри направи 4:0 с удар от воле.

Едва в последните минути Юнайтед се активизира и удари една греда, а след това Уейн Рууни вкара почетно попадение.

В състава на Сити липсваше основният плеймейкър Давид Силва, който не успя да се възстанови за мача и не бе в групата за мача. Същата бе ситуацията и с голмайсторът на Юнайтед Робин ван Перси остана извън групата заради лека контузия, получена в мача от Шампионската Лига.

Първата интересна ситуация бе в 4-та минута, когато Неманя Видич подари топката на Хесус Навас пред наказателното поле, но испанецът прибърза с удара от двайсетина метра и не уцели вратата.

В 10-та минута Сити организира хубава постепенна атака, накрая на която Коларов получи топката отляво в наказателното поле и центрира остро, но този път Видич направи решително изчистване.

Домакините продължиха да натискат и в 15-та минута заслужено откриха резултата. Всичко започна с атака по крилото на Насри, който накрая технично изведе включилия се Коларов. Той центрира остро пред вратата и там Серхио Агуеро много зрелищно от воле засече в мрежата.

Гражданите продължиха да атакуват и след гола. Четири минути по-късно Насри за малко да вкара също толкова зрелищен гол с ефектен удар от десетина метра, но топката профуча малко над напречната греда.

Сити имаше и претенции за дузпа, след като Смолинг се препречи на пътя на преодолелия го в наказателното поле Коларов, но Хауърд Уеб реши, че това е чисто единоборство. Малко по-късно домакините отново поискаха дузпа, след като удар на Негредо се удари в ръката на Рио Фърдинанд, но очевидно нямаше умисъл.

След половин час игра статистиката показваше безапелационното предимство на Сити, тъй като домакините имаха 10 положения за гол срещу 0 за Юнайтед.

Постепенно натискът на Небесносините леко отслабна, но Юнайтед не се възползва от това. Едва в 42-та минута гостите отправиха първия си удар към вратата, дело на Антонио Валенсия извън наказателното поле, но топката мина безопасно далеч от страничната греда.

В добавеното време на първото полувреме Сити нанесе втори удар. След центриране от корнер Негредо надскочи двама защитника и засече топката с глава. Тя нямаше да влезе в мрежата, но Яя Туре бе на пътя и и я засече от един метър в мрежата.

Надеждите на Червените Дяволи за обрат се изпариха незабавно след започване на второто полувреме, тъй като Сити вкара трети гол. Насри изведе Негредо в наказателното поле и макар Видич да го бе покрил плътно, нападателят успя да овладее, да се завърти и да центрира пред вратата, където връхлитащият Агуеро засече в мрежата.

В 50-та минута домакините организираха бърза контраатака, при която Хесус Навас проби по дясното крило и центрира към далечната греда, където Самир Насри от воле простреля Де Хеа.

Две минути по-късно за малко да се стигне и до пети гол, след като Навас центрира пред вратата за Негредо, но той не можа да засече точно под натиска на Видич.

В 55-та минута Юнайтед стигна до първото си чисто положение, след като Уелбек пропусна ниско центриране по земя и топката стигна до непокрития на 10 метра пред вратата Уейн Рууни, но той стреля силно над вратата. Малко по-късно Рууни имаше удобна възможност от пряк свободен удар, но стреля право в стената.

В средата на полувремето се наложи Джо Харт да прави първото си спасяване след удар на Фелаини под напречната греда, но той бе насочен точно към Харт и той не бе затруднен чак толкова.

Сити бе свалил малко оборотите, но след грешка на Рио Фърдинанд Негредо получи чудесна възможност за удар фронтално пред наказателното поле, но стреля доста неточно.

В последния четвърт час обаче домакините отново започнаха да правят опасни контраатаки. При една такава влезлият като резерва Джеко отправи топовен удар от двайсетина метра и първоначално Де Хеа изпусна топката, но след това успя да стане и да я улови пред голлинията.

Юнайтед пък нямаше шанс, тъй като 10 минути преди края удари греда. След центриране ор корнер Патрис Евра стреля с глава в страничния стълб, а след това Харт изби добавката на Рууни.

Все пак пет минути преди края Уейн Рууни успя да се разпише, след като изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Сити.

В следващата атака Маруан Фелаини имаше възможност да стреля с глава, но го направи доста неточно. В последните секунди пък Джеко отправи силен диагонален удар на сантиметри от страничната греда.