Сент Етиен 0 Юнайтед 1

Манчестър Юнайтед постигна минимална победа с 1-0 като гост на Сент Етиен в 1/16-тина финалите на Лига Европа и с общ резултат 4-0 се класира за осминафиналите на турнира.

Голът за Червените Дяволи на стадион Жофроа Гишар отбеляза Хенрик Микитарян, който се възползва от чудесен пас на Хуан Мата.

Въпреки че Юнайтед имаше сериозна преднина, след като в първия мач спечели с 4-0, Жозе Моуриньо заложи на доста силен състав като Златан Ибрахимович, Пол Погба и Микитарян бяха в титулярния състав.

Червените Дяволи започна активно двубоя, демонстрирайки желание да довършат работата си и да си тръгнат с победа от Франция.

През първите минути нямаше кой знае какви интересни ситуации, но все пак благодарение на усилията си, Юнайтед стигна до ранен гол, с който поведе в резултата.

В 16-ата минута Микитарян се разписа, за да даде аванс на гостите. Арменецът засече центриране на Хуан Мата по земя с крак в малкото наказателно поле и технично отклони кълбото във вратата.

Французите създадоха няколко опасни атаки през следващите минути в търсенето на изравнителен гол, но нещата им не се получиха.

В 24-ата минута Юнайтед бе на косъм от втори гол, след като Мата прати топката по посока вратата, а Руфие направи страхотно спасяване на близката греда.

Няколко минути след това ниско центриране на Йънг бе пропуснато от Мата и Рашфорд, който се появи на мястото на контузения Микитарян още в 25-та минута, в наказателното поле и в крайна сметка гостите изпуснаха доста добър шанс.

Домакините отговориха с опасен удар на Перин, който бе с малко мъка уловен от Ромеро, а до почивката нямаше повече голове.

В първите минути на втората част Рашфорд бе на косъм да застраши максимално вратата на французите, но и в двата случая защитата се справи блестящо.

В 58-ата минута Фелайни отправи хубав удар от дистанция, но топката срещна външната част на мрежата.

При оставащи 25 минути до края на двубоя Ерик Байи получи втори жълт карт и остави Юнайтед с човек по-малко.

Това обаче не помогна на Сент Етиен и двубоят завърших с минимална победа на Червените Дяволи.

Сент Етиен 0-1 Манчестър Юнайтед
0-1 Микитарян 16

Сент Етиен: Руфие, Малкуи, Теофил Катерин, Перин, Погба, Верето (Лемоин 68), Пажо, Амома, Сайве (Жоржиньо 64), Моне-Паке, Берич (59 – Ру).
Ромеро, Йънг, Смолинг, Байи, Блинд, Карик (Швайнщайгер 62), Фелайни; Мата (Рохо 64), Погба, Микитарян (Рашфорд 25), Ибрахимович

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)