Саутхямптън 2 Юнайтед 3

tonymartialceelb

Манчестър Юнайтед спечели с 3-2 гостуването си на Саутхямптън в шестия кръг на Висшата Лига.

Грациано Пеле изведе Светците напред в резултата, но два гола на новото попълнение Антони Марсиал и едно на Хуан Мата обърнаха резултата в полза на Червените Дяволи. В края на двубоя Пеле вкара втория си гол за Саутхямптън.

Домакините стартираха по-добре и още в 10-ата минута Душан Тадич пропусна удобен шанс за Саутхямптън. Тадич се озова в добра позиция за стрелба, но ударът му бе неточен.

Три минути по-късно, в 13-ата Садио Мане стреля опасно към вратата на Юнайтед, но Давид де Хеа внимаваше и отрази удара. В следващия момент обаче Грациано Пеле се оказа на точното място и с добавка даде преднина на Саутхямптън.

Пак Грационо Пеле бе близо до втори гол в 16-ата минута след като получи чудесен пас и стреля, но нацели дясната греда.

Манчестър Юнайтед опита да навакса пасива си, като в 24-ата Менфис Депай и Хуан Мата комбинираха добре, но атаката не завърши с попадение.

Десет минути по-късно Антони Марсиал бе човекът, който донесе равенството за Юнайтед. Младеят французин получи извеждащо подаване от Хуан Мата и преодоля вратаря на Светците. По-късно обаче повторенията показаха, че попадението е след засада на Мата по време на атаката.

Гостите имаха още една възможност до почивката, като в 42-ата минута Хуан Мата бе в добра позиция и стреля, но бранител застана на пътя на топката.

Юнайтед излезе и направи пълен обрат в резултата още в началото на второто полувреме, като след груба грешка в защитата на Саутхямптън позволи на Антони Марсиал да изведе Юнайтед напред.

Двата тима продължиха с атакуващите действия, като в 60-ата минута Жозе Фонте отправи удар с глава по посока дясната греда на Манчестър Юнайтед, но Давид де Хеа отново блесна със спасяване.

Червените Дяволи увеличиха аванса си в 68-ата минута. Мемфис Депай преодоля двама защитници и стреля, но право в дясната греда, но Хуан Мата бе най-съобразителен, намери топката и я оплете в мрежата.

Футболистите на Саутхямптън обаче не се предадоха и в 86-ата минута намалиха резултата. Перфектен пас от Садио Мане стигна до Грациано Пеле, който скочи над бранителите на Юнайтед и от близко разстояние реализира втория си гол в мача с прецизен удар.

В последните минути домакините натиснаха сериозно и можеха да стигнат до равенството, като Душан Тадич пропусна страхотен шанс, но в крайна сметка победата бе за Манчестър Юнайтед.

Саутхямптън 2-3 Манчестър Юнайтед