Саутхемптън 1 Юнайтед 1

matascoressaitnsМанчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 като гост на Саутхемптън в последния ден от сезон 2013/14.

Светците бяха по-добрият отбор през първото полувреме, оттегляйки се на почивката със заслужена преднина от един гол. Негов автор бе Рики Ламбърт, срещу когото не бе отсъдено нарушение в атака малко преди това. Десетина минути след почивката Хуан Мата изравни, след прекрасно изпълнен пряк свободен удар с левия крак. Червените Дяволи бяха по-активни през втората част, но не успяха да стигнат до второ попадение.

Юнайтед изпрати един от най-слабите си сезони през последните десетилетия, завършвайки на седма позиция с актив от 64 точки.

Оше в самото начало на срещата Виктор Уанияма отправи първия изстрел в срещата, шутирайки извън наказателното поле, но Давид де Хеа внимаваше.

Патрис Евра бе ритнат в корема малко пред наказателното поле и гостуващият тим стигна до пряк свободен удар. Хуан Мата реши да заложи на директен обстрел, но нацели стената.

Малко след това домакините имаха основателни претенции за игра с ръка на Неманя Видич в наказателното поле, но реферът Майк Дийн не забеляза волейболния прийом на сърбина, давайки знак играта да продължи.

Малко преди да изминат десет игрови минути, Уанияма отправи силен удар от двайсетина метра. Лалана подложи крака си, но въпреки рикошета де Хеа успа да реагира.

В средата на първото полувреме Люк Шоу чукна вляво към Адам Лалана, който му върна жеста с меко центриране. Шоу нанесе удар с глава, но прати топката над напречната греда. След това Рики Ламбърт предизвика смях по трибуните с комичен шут, а точният, но слаб удар на Лалана попадна в прегръдките на де Хеа.

В 28-та минута се стигна до ново дискусионно решение на арбитъра. Ламбърт и Видич скочиха във въздуха при борба за висока топка. Нападателят на домакините свали защитника на земята, помагайки си с лакът, след което беше изведен от Дейвис и откри резултата без проблеми. Майк Дийн бе заобиколен от целия отбор на гостите, но зачете попадението, въпреки кръвта по лицето на Видич.

Малко след като откриха резултата, момчетата на Марисио Почетино бяха близо до ново попадение, но този път шутът на Ламбърт беше блокиран от Крис Смолинг. Малко след това самият Смолинг отправи мощен изстрел извън наказателното поле на противника, но топката профуча покрай дясната греда на вратаря Боруц.

Пет минути преди края на първата част Лалана направи добър финт в наказателното поле и потърси Дейвис в малкия пеналт, но последният остана под топката.

Манчестър Юнайтед започна доста по-активно второто полувреме и в 54-тата минута изравни резултата. Дани Уелбек бе фаулиран пред наказателното поле и Хуан Мата застана зад топката. Този път испанецът я завъртя майсторски над стената и я прати в горния десен ъгъл.

Малко след това Дани Уелбек засече с глава центриране отдясно, но прати кълбото над напречната греда. В средата на второто полувреме Смолинг центрира към Дарън Флетчър, чийто удар с глава мина покрай лявата греда.

Саутхемптън на няколко пъти опита пробиви, предимно по дясното крило, но защитата на гостуващия тим бе на висота. Уанияма отправи слаб и неточен удар по земя, минал далеч от целта.

В 86-тата минута Патрис Евра центрира меко отляво към далечната греда, където Хуан Мата се опита да засече по зрелищен начин със задна ножица, но техничарят не успя да нанесе плътен удар.

Само няколко секунди след това Майкъл Карик пусна разкошен пас от дълбочина към Дани Уелбек, който си спря много добре, но след това стреля разочароващо, бивайки притиснат от бранител на домакините.

В добавеното време шут на Уорд-Праус бе блокиран от Евра, а на отсрещната врата Боруц улови спокойно удара на Дани Уелбек.

Саутхемптън 1 Манчестър Юнайтед 1
1:0  Рики Ламбърт 28′
1:1  Хуан Мата 54′

Саутхемптън: Боруц, Ловрен, Фонте, Клайн, Шоу (Чеймбърс 79′), Корк (Галахар 60′), Шнайдерлин, Дейвис, Лалана (Уорд-Праус 69′), Уанияма, Ламбърт

Мачестър Юнайтед: Де Хеа, Фърдинанд, Видич, Евра, Смолинг, Флетчър, Янузай, Мата (Валенсия 89′), Кагава (Карик 46′), Уелбек, ван Перси (Ернандес 68′)

Rating: 3.0/5 (1 vote cast)