Рууни точен за Англия

wayneengcaptain
Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни бе сред голмайсторите за Англия в победа с 5-0 срещу Сан Марино в квалификациите за Евро 2016.
Капитанът на „Трите Лъва“, който в момента изтърпява наказание от три мача за клубния си отбор, реализира дузпа в края на първото полувреме, след като срещу него бе извършено нарушение. Това бе 42-ят гол на международно ниво за Рууни, който го постави само на седем от рекордните 49 гола на Сър Боби Чарълтън.
По-рано, Фил Джагиелка поведе отбора на Рой Ходжсън напред в резултата, след като вратарят на Сан Марино не успя да улови топка от ъглов удар, която попадна на главата на английския защитник.
След дузпата на Уейн Рууни, бившият играч на Юнайтед Дани Уелбек направи резултата 3-0 след удар от малкото наказателно поле, като топката му бе предоставена от влезлия от пейката Алекс Охлейд-Чембърлейн.
Алдо Симончини направи няколко добри изяви и успя да спре удари на Уейн Рууни и Охлейнд-Чембърлейн.
Вратарят на Сан марино не успя да спре удара на Андрю Таунсенд в 72-ата минута, който отбеляза четвъртия си гол за националния тим. Малко след това при опит на Рууни да центрира, топката рикушира в защитник на гостите и се озова в мрежата за 5-0.
Този резултат гарантира оставането на Англия на първото място в Група Е, а следващия двубой те ще гостуват на Естония тази неделя.
По другите терени, Давид де Хея бе оставен на пейката в мач срещу Словакия, където изненадващо Испания загуби с 2-1.
Играчът на Генуа Юра Кучка даде преднина на домакините в 17-ата минута след изпълнение на свободен удар, при който Икер касияс не се намеси добре. Влезлият от пейката Пако Алкасер отбеляза изравнителен гол само 8 минути преди края на двубоя, но Мирослав Стох вкара късен гол и донесе три точки на Словакия. Следващият съперник на Испания е Люксембург тази неделя.
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)