Рууни иска да сложи край на сушата във ФА Къп

rooneyencourУейн Рууни е вдигал над главата си девет големи трофея и е печелил безброй индивидуални награди по време на 11-годишната си кариера в Манчестър Юнайтед, но капитанът на Червените Дяволи продължава да се дразни, че ФА Къп не е част от блестящата му колекция.

Някак изненадващо в състава на Луис ван Гаал има само двама играчи, които са печелили най-стария турнир в света. Робин ван Перси я спечели през 2005 г., когато влезе като резерва и вкара дузпа при успеха на Арсенал с дузпи над Юнайтед. През 2012 г. Хуан Мата си извоюва наградата за играч на мача при победата на Челси с 2-1 над Ливърпул.

Преди трасфера му в Уест Бромич Албиън през януари, Дарън Флетчър също бе сред играчи печелили ФА Къп – през 2004 г., когато голове на Кристиано Роналдо и Рууд ван Нистелрой (2) осигуриха победата с 3-0 над Милуол на Милениъм Стейдиъм.

Рууни премина на Олд Трафорд от Евертън през лятото на 2004 и оттогава е загубил два финала за ФА Къп. Първо – през 2005 от Арсенал след изпълнение на дузпи и отново през 2007, когато голът на Дидие Дрогба в добавеното време донесе победата на Челси с 1-0 на новия Уембли.

Всичко това допринася за желанието на Рууни за успех в купата, като нападателят е уверен, че съотборниците му могат да извървят целия път до края през този сезон. Разбира се обаче, преди някой да си е помислил за вдигане на трофея, десетката на Юнайтед знае, че им предстои сериозен двубой.

„Предстои ни четвъртфинален мач за ФА Къп срещу Арсенал в понеделник и той е изключително важен за нас“, заяви Рууни пред ManUtd.com и Press Association. „Не сме играли на финала от няколко години насам, искаме да спечелим този двубой и го очакваме с нетърпение.“

„Разбира се, това е голям трофей. Когато бях малък, обичах да гледам мачовете от ФА Къп и имах късмета да видя как Евертън го печели през 1995, когато бях на девет години. Имам огромно желание да го спечеля и се надявам да е тази година.“

Rating: 5.0/5 (3 votes cast)