Рома 2 Юнайтед 3

rooneymataromaМанчестър Юнайтед победи Рома с 3-2 във втората си контрола от турнето в САЩ, като двубоят бе част от турнира Чампиънс Къп.

Юнайтед започна срещата слабо и Рома диктуваше случващото се на терена, като още в първите минути имаше шанс да открие резултата. Към края на първата част обаче Юнайтед взе инициативата и бързо, бързо отбеляза три гола.

Уейн Рууни вкара фантастичен гол за 1-0 в 35-та минута, след асистенция на Хуан Мата. Три минути по-късно Рууни върна жеста на Мата, който с прехвърлящ удар удвои преднината на Червените Дяволи.

В 45-та минута Дани Уелбек беше фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Уейн Рууни застана зад топката и направи резултата 3-0.

През второто полувреме Луис ван Гаал направи девет промени в състава си, като само Тайлър Блакет и Том Клевърли останаха на терена. В състава на Рома също бяха извършени много смени, а 67-ата минута римляните извършиха нови промени в състава, като в игра се появиха асове като Франческо Тоти и Миралем Пянич. Това даде резултат и в 76-ата минута Пянич вдигна трибуните на крака, след като вкара гол с изстрел от собствената си половина и намали резултата.

Рома стигна и до втори гол в 88-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Майкъл Кийн. Франческо Тоти застана зад топката и не сбърка, но нямаше време за нещо повече.

1-0 Уейн Рууни 35′
2-0 Хуан Мата 39′
3-0 Уейн Рууни 45′ (д)
3-1 Миралем Пянич 75′
3-2 Франческо Тоти 88′ (д)

Състав 1-во полувреме: Джонстън; Джоунс, Евънс, Блакет; Валенсия, Клевърли, Ерера, Джеймс, Уелбек; Мата, Рууни
Състав 2-ро полувреме: Еймос; М. Кийн, Смолинг, Блакет; Йънг, Клевърли (Чичарито 69), Кагава, Шоу; Нани, Лингард, У. Кийн

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)