Резултати от мачовете на национално ниво в петък

CA58648AD07B409F9CFCC4B93AC0FD74

Триото на Юнайтед – Карик, Смолинг и Джоунс се изправиха срещу съотборника си Хуан Мата в петък, като Англия загуби с 2-0 от Испания в Аликанте.

Европейските шампиони извоюваха победата с невероятен акробатичен гол на Марио Гаспар и последвалото попадение на Санти Касорла. Мата се появи в игра в последните 26 минути на срещата на Естадио Хосе Рико Перес, а Давид де Хеа не се появи изобщо.

Джоунс и Смолинг бяха титуляри за мача, но Смолинг беше заменен от Гари Кахил в 84-та минута. Карик, който също беше в стартовия състав за срещата беше изваден от игра заради контузия на крака в последните минути.

Уейн Рууни беше оставен на скамейката, въпреки че мениджърът Рой Хъдсън инстиктивно изпрати капитана на Англия на терена, секунди след отбелязването на първия гол в срещата в 72-та минута. Нападателят на Червените дяволи уцели гредата, след като топката му отскочи от земята.

Уелс 2-3 Холандия

Далей Блинд изигра 90 минути като Холандия записаха победа с 3-2 над Уелс в Кардиф, които бяха под ръководството на Крис Колман. Бас Дост и Арен Робен (2) отбелязаха важни попадения. Мемфис беше на скамейката и не беше пуснат в игра от мениджъра Дани Блинд. Напомняме, че Холандия няма да бъде част от Европейското първенство през 2016 година.

Белгия 3-1 Италия

Матео Дармиан е опората на Италия от Световното насам. Лятното ни попълнение от Торино изигра пълните 90 минути в Брюксел. Италия поведе в срещата с попадението на Антонио Кандрева, но домакините отвърнаха на удара с 3 попадения – Ян Вертонген (Тотнъм), Кевин де Бройне (Манчестър Сити) и Мичи Батшуай (Олимпик Марсилия).

Северна Ирландия 1-0 Латвия

Пади Макнеър получи повиквателна от Северна Ирландия. Младият защитник беше на тренировките през седмицата, както потвърди в своя профил в Инстаграм. Но той все още се възстановява от контузия и беше оставен извън срещата от Майкъл О’Нийл след преценка, че не е в състояние да играе.

Франция 2-0 Германия

Антони Марсиал и Морган Шнайдерлин също се изправиха срещу съотборник от Юнайтед – Бастиан Швайнщайгер, който игра пълните 90 минути.

Марсиал беше титуляр за Франция за срещата на Стад дьо Франс под ръководството на Дидие Дешан. Бившият футболист на Монако показа класата си в 45-та минута, когато прокара топката между двама играчи и подаде невероятен пас на Оливие Жиру, чиито удар не беше отразен от Мануел Нойер и попадна във вратата на Германия.

Антони беше заменен в 69-та минута под овациите на феновете, малко преди появата на Шнайдерлин на терена за последните 10 минути от срещата. След това домакините си осигуриха заслужена победа с попадението на Андре-Пиер Жиняк.

Мачът и резултата естествено бяха без значение след ужасяващите събития по улиците на столицата на Франция – Париж, включително експлозии пред самия стадион. Няма пострадали играчи. Атентатите в Париж завършиха с кървава баня и множество жертви. Екипът на Българският фен сайт на Манчестър Юнайтед изказва своите съболезнования към загиналите и техните близки.

Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Резултати от мачовете на национално ниво в петък, 5.0 out of 5 based on 3 ratings