Резерви: Фулъм 2 Юнайтед 2

Резервите

Резервите на Юнайтед започнаха сезона във Висша Лига 2 с равенство 2-2 срещу Фулъм на Мотспър Парк в Лондон.

Головете за възпитаниците на Рики Сбрагия отбелязаха Анхел Гомес и Тахит Чонг. И двамата младежи направиха стъпката напред от Отбора до 18 г. към Отбора до 23 г., а по време на предсезонната подготовка бяха с първия отбор на Юнайтед в САЩ. Попаденията за Фулъм отбелязаха защитниците Арън Дейвис и Робърт Аткинсън.

Резервите откриха резултата на Мотспър Парк в 28 минута, когато Джордж Танър центрира в наказателното поле и Гомес се разписа с глава. Към края на първата част Фулъм успя да изравни, когато Дейвис се възползва от центриране на Джордж О’Райли от пряксвободен удар.

След час игра Юнайтед отново поведе в резултата, след като комбинация между ДиДжей Бъфондж, Анхел Гомес и Тахит Чонг завърши с гол на последния. Кийрън О’Хара на два пъти направи чудесни намеси, за да спре нападателя на Фулъм Коли Уудроу, но не успя да се справи с удара на Робърт Аткинсън, който извоюва точката за домакините.

Състав: О’Хара; Танър, Пуул, Р. Уилямс, О’Конър; Гарнър, Хамилтън, Бъфондж; Гомес, Уилсън, Чонг.

Следващият мач на Резервите е срещу Астън Вила в петък, 17 август, у дома на Лей Спорт Вилидж.