Реал Солт Лейк 1-2 Юнайтед

Ромелу Лукаку вкара първия си гол за клуба (ManUtd.com)

Ромелу Лукаку вкара първия си гол за клуба

Манчестър Юнайтед спечели втория си двубой от предсезонното турне в САЩ, след обрат с 2-1 срещу Реал Солт Лейк.

На Рио Тинто Стейдиъм Червените Дяволи, които този път носеха новия си черен екип за гостуване, се поздравиха с успех след голове на Хенрик Микитарян и новото попълнение Ромелу Лукаку. За домакините се разписа Луис Силва.

Монарсите започнаха двубоя добре и в 20-та минути Луис Силва се възползва от пас на Джеферсън Саварино и оплете топката в мрежата на Жоел Перейра.

Преднината на домакините обаче не трая дълго и в 28-та минута Хенрик Микитарян изравни, а в 38-ата Ромелу Лукаку реализира първото си попадение за Юнайтед, давайки преднина на Червените Дяволи.

Между двата гола на Юнайтед, Реал Солт Лейк извърши цели 11 смени предвид предстоящия им двубой с Портланд Тимбърс от Мейджър Лийг Сокър в сряда.

На почивката Жозе Моуриньо също смени целия състава на Червените Дяволи, но Хуан Мата, който се появи през втората част трябваше да напусне в 60-та минута поради контузия. Антонио Валенсия пък получи директен червен картон след грубо влизане в краката на Себастиан Сауседо.

Към края на срещата Люк Мълхоланд можеше да донесе равенство за Монарсите, но би неточно от добра позиция.

Реал Солт Лейк 1-2 Манчестър Юнайтед
1-0 Луис Силва 20′
1-1 Хенрих Мхитарян – 29′
1-2 Ромелу Лукаку – 38′

Юнайтед първо полувреме: Жоел Перейра, Линдельоф, Джоунс, Фосу-Менса, Блинд, Карик, Погба, Микитарян, Мактоминей, Лингард, Лукаку

Юнайтед второ полувреме: Ромеро, Смолинг, Байи, Валенсия, Дармиан, Ерера, Андреас Перейра, Фелайни, Мата (Митчел 59′), Марсиал (Туанзебе 90), Рашфорд

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Реал Солт Лейк 1-2 Юнайтед, 5.0 out of 5 based on 2 ratings