Преди мача: Юнайтед – Саутхемптън

robinscoressaitns

Манчестър Юнайтед има само точка повече от Саутхемптън и срещата между третия и четвъртия във временното класиране със сигурност ще има голяма заряд. Мачът ще бъде емоционален за Люк Шоу, който може да се изправи срещу бившия си тим за първи път след трансфера му на Олд Трафорд през лятото.

Формата на двата тима: Отборът на Луис ван Гаал е непобеден в 11 поредни срещи във всички турнири, като в последния си мач надделя с 2-0 над Йоувил за ФА Къп. Червените Дяволи обаче са без победа във Висшата лига от боксинг дей, след като записаха две поредни равенства при гостуванията на Тотнъм и Стоук. В същия период Саутхемптън записа равенство 1-1 срещу Ипсуич за ФА Къп, хубава победа над Арсенал с 2-0 у дома, както и равенство 1-1 срещу Челси също на собствен терен. Светците нямат победа срещу Юнайтед вече 22 мача, а последният им успех датира от 16 януари 1988.

Новини от двата тима: Рафаел вероятно ще пропусне двубоя заради контузия в лицето, получена в Йоувил, но очакванията са Люк Шоу да запази мястото си на левия бек, въпреки че също бе заменен прунудително миналия уикенд. Анхел ди Мария би могъл да започне срещата, след като миналата седмица влезе от пейката, за да се разпише за 2-0 в двубоя за ФА Къп. Робин ван Перси получи почивка в предишния мач и вероятно също ще се завърне сред титулярите. Малко вероятно е трайно контузените Маркос Рохо и Дейли Блинд да се завърнат в групата. За Саутхмептън ще липсват Садио Мане, Джейк Хескет. Джак Корк и Джей Родригез, докато Натаниъл Клайн и Сам Галахър са под въпрос.

Предишният мач между Саутхемптън и Манчестър Юнайтед беше точно преди месец, когато два гола на Робин ван Перси донесоха трудната победа на Червените Дяволи на Сейнт Мерис.

Мениджърът на съперника: Роналд Куман надмина очакванията, след като пое Саутхемптън през лятото. Той ги изкачи до местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Въпреки че има още много двубои, холаднецът е сигурен, че тимът му може да задържи четвъртото място. „Вярвам, че можем да се преборим за място в челото на класирането“, обясни Куман. „Преполовихме сезона и вече сме играли срещу всички отбори. Сегашното ни класиране изглеждаше нереалистично преди старта на сезона, но може би вече не е така, заради начина, по който се представяме.“

Поглед към конкурентите: Челси посреща Нюксаъл в събота от 17:00 часа на Стамфорд Бридж, а по същото време Манчестър Сити гостува на Гудисън Парк на Евертън. Арсенал е домакин на Стоук в неделя.

Съдиите: Фил Дауд ще ръководи срещата, а негови асистенти са Майк Мъларки и Дейв Брайън. Четвърти съдия ще бъде Майкъл Оливър.

Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
Преди мача: Юнайтед - Саутхемптън, 5.0 out of 5 based on 5 ratings