№22 Пол Скоулс

Manchester United FC Portrait SessionТрябва да имаш вроден талант и специални качества на терена за да впечатлиш великият Боби Чарлтън… Легендата на Юнайтед окачествява Пол Скоулс така: „Той винаги е силно концентриран, а пасовете му са точни като по конец – прекрасен за наблюдаване футболист”.

Част от новата вълнá таланти на Олд Трафорд, редом с Бекъм, Гигс, Бът и братята Невил в средата на 90-те години, роденият в Салфорд Скоулс бележи два гола в своя дебют в мач за Купата на Лигата срещу Порт Вейл през сезон 1994/95. В дебютния си мач за Премиършип срещу Ипсуич бележи нови два гола, и оттук нататък кариерата му тръгва само нагоре.

Изиграва основна роля в шампионските златни сезони на Юнайтед. Той е част от отбора спечелил Дубъл през сезон 1995/96, в който по най-успешен начин замества наказаният тогава Ерик Кантона, като дори се нарежда на второ място по отбелязани голове през сезона след французина – със своите 14 попадения. С основен принос за Требъла през 1999г., но за жалост не взима участие във финалния мач в Шампионската Лига поради наказание.
Безценна е и помоща му за титлата през 2003г., като завършва сезона с 20 отбелязани гола.

Тих и скромен, Пол Скоулс е един изключителен по характер футболист. Усетът му към гола и сърцатата игра в халфовата линия му носят общо 66 мача за националния отбор на Англия.

Проблеми със зрението изваждат „Рижавият Принц” от терените през по-голямата част от сезон 2005/06, но той е на линия за следващия сезон 2006/07 като играе ключова роля за спечелването на титлата. Дълго ще се помни неговият гол срещу Ливърпул през Октомври 2006г. с който той откри резултата при победата на Юнайтед с 2-0, както и страхотното му попадение от волле от далечно разстояние, при победата над Астън Вила с 3-0 месец по-късно. Гол който му спечели наградата Гол на Сезона, на церемонията по връчването на сезонните наградите на клуба.

Неговата себеотдайност печели симпатиите на играчите и на спортната преса в Англия – той е класиран на трето място в съревнованието Играч на Сезона от Английската Футболна Асоциация, и четвърти в класацията на футболните журналисти за Играч на Сезона – отличия които и двете са спечелени от неговия съотборник Кристиано Роналдо.

В момента Скоулс е в ‘ТОП 7’ за най-много изиграни мачове за клуба, и в ‘ТОП 12’ за голмайстор на клуба.
Скоулси безспорно е един от най-големите таланти играли някога за Юнайтед.