ОТ100 #41: Сблъсъкът с „Дроздовете“

baggieblitzНа 30 Декември 1978г., Уест Бромич пристигна на Олд Трафорд за последния мач за годината …

Предистория: През сезон 1978/79 непредсказуемият Юнайтед на Дейв Секстън посрещa „Дроздовете“ след две последователни загуби с по 3:0 от Болтън и Ливърпул. Под ръководството на Рон Аткинсън гостите се наслаждават на чудесен сезон до момента и са пълни с увереност. И двата отбора са известни с атакуващия си футбол и резултатните мачове, и този път не разочароват привържениците.

Събитието: Брайън Грийнхоф отбелязва за Юнайтед след изключително воле от 25 метра, но Уест Бромич бързо обърща резултата след попадения на Тони Браун и Лен Кантело. Нещата в мача обаче се развиват изключително динамично и гол с глава на Гордън МакКуин и попадение на Сами МакЛрой дадоват отново преднина на Червените, преди Браун да изравни за 3:3 и да сложи края на първото полувреме. По време на почивката Аткинсън уверил играчите си, че те по никакъв начин не заслужават загубата и заявил „достатъчно справедливо, отидете и спечелете мача.“ Въпреки леката несигурност „Дроздовете“ сякаш се бяха вслушали в думите на своя мениджър и печелят трите точки след голове на Лори Кънингам и Сирил Реджис.

Следистория: Юнайтед завършва кампанията на девето място, докато Уест Бромич завършва на трето и достига до четвъртфинал в Купата на УЕФА. Секстън ръководи Червените Дяволи до 1981г., когато Аткинсън прекратява престоя си на „Дъ Хоутърнс“ и заема мениджърския пост на Олд Трафорд.

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)