Нюкасъл 0 Юнайтед 4

juanmatanewcМанчестър Юнайтед победи Нюкасъл Юнайтед с 4:0 като гост в мач от 33-я кръг на Висшата Лига.

Хуан Мата беше звездата за Червените Дяволи. Испанецът откри резултата в края на първото полувреме, след чудесно изпълнен пряк свободен удар, а в началото на втората част удвои преднината на гостите. Хавиер Ернандес направи резултата класически след асистенция на Шинджи Кагава, а в допълнителното време Мата асистира за гола на Аднан Янузай.

Мачът започна по-добре за Нюкасъл и във втората минута Дан Гослинг засече с глава центриране от фаул, но прати топката на метър покрай сглобката на гредите.

В 17-та минута Ашли Йънг трябваше да бъде заменен принудително от Аднан Янузай, след като получи травма на палеца на дясната си ръка.

Нюкасъл имаше нелоша възможност след статично положение, след което топката бе избита на пътя на Шейк Тиоте, който обаче стреля силно над вратата. Малко по-късно Папис Сисе пробва подобие на ножичен удар, но той бе много слаб и не притесни Линдегард.

В 24-та минута обаче Сисе стреля много по-опасно с глава точно под напречната греда, но Линдегард показа страхотен рефлекс и изби в корнер.

При една от атаките на Юнайтед вратарят на Нюкасъл трябваше да излезе извън полето си, за да пресрещне извеждащ пас към Янузай. Крилото на гостите го изпревари и чукна топката преди него, но го уцели в главата и не можа да продължи към празната врата.

В 38-та минута Червените Дяволи откриха резултата. Те спечелиха пряк свободен удар точно на линията на наказателното поле, а Хуан Мата изпрати топката над стената и в горния десен ъгъл на вратата.

Две минути преди края на полувремето Юнайтед удари греда, след опасна атака. Шинджи Кагава изведе Хавиер Ернандес на чиста позиция, но мексиканецът уцели страничната греда.

Пет минути след подновяване на играта възпитаниците на Дейвид Мойс вкараха и втори гол. Фабрицио Колочини спря по ужасен начин силно изритана топка от вратаря на съперника и Кагава с глава изведе Чичарито отдясно. Той напредна и имаше възможност да отправи удар, но без никакъв егоизъм подаде встрани към точката на дузпата. Там Хуан Мата овладя, залъга вратаря и вкара на празна мрежа.

Кагава бе много активен и при една бърза атака поднесе на стрелкова позиция за Ернандес, но той стреля над вратата.

В 65-та минута резултатът стана класически. Янузай изведе в коридор Кагава в наказателното поле, той показа скорост и с шпагат поднесе топката встрани и Хавиер Ернандес отблизо се разписа.

В средата на полувремето Свраките имаха добра възможност, когато Сисе бе намерен с дълга топка около ъгъла на наказателното поле и нанесе техничен фалцов удар, но Линдегард се хвърли и изби.

Липсата на интрига се отрази и в последните минути темпото на игра постепенно спадна. Все пак Нюкасъл опитваше малко повече да стигне поне до почетен гол, докато Юнайтед пестеше сили.

В 84-та минута домакините пропуснаха невероятно положение. Сисе бе намерен непокрит на 6-7 метра пред вратата и стреля от упор, но Линдегард направи поредно блестящо спасяване.

В даденото от съдията 4-минутно продължение Янузай оформи крайния резултат. Той започна акция и получи пас с пета в наказателното поле от Хуан Мата, след което отблизо простреля вратаря.