Нюкасъл 0 Юнайтед 1

youngscoresМанчестър Юнайтед победи Нюкасъл с 1-0 при гостуването си на Сейнт Джеймсис Парк.

Ашли Йънг вкарава единственото попадение в 89-та минута.

Червените Дяволи започнаха много активно двубоя и още във 2-ата минута можеха да стигнат до попадение, след като Ди Мария и Рууни направиха много добра комбинация, но точно в последния момент Колочини се намеси авторитетно и попречи на аржентинеца да вкара топката във вратата от няколко метра.

Нюкасъл претендира за дузпа в 10-ата минута, след като Ривиер падна в наказателното поле след съприкосновение със Смолинг, но реферът подмина ситуацията.

В 14-ата минута Фелайни намери прекрасно Рохо, който направи двойно подаване с Рууни, чийто удар обаче попадна право в тялото на Колочини.

След това обаче топката отново попадна във владението на гостите и се стигна в крайна сметка до удар на Ерера от близка дистанция, който излезе над вратата.

В 24-ата минута Валенсия и Ди Мария направиха добра комбинация преди еквадорецът да намери Рууни на задната греда, но Колочини в последния момент попречи на нападателя да се разпише.

Две минути след това Юнайтед отново пропусна положение чрез Рууни, а активната игра на гостите продължи и в 30-ата минута те стигнаха до нов шанс.

Колочини се спъна и Ди Мария отне топката от него, след което видя Рууни, който обаче бе блокиран навреме от Крул.

В следващите минути мачът се успокои, но в 43-ата минута Крул се намеси авторитетно след удар с глава на Фелайни и спаси вратата си с феноменална изява от упор.

Секунди след това ситуацията се пренесе пред другата врата и Де Хеа се намеси след удар на Ривиер.

Второто полувреме стартира активно за гостите и в 48-ата минута Фелаини намери добре Рохо в наказателото поле, но ударът на аржентинеца бе неточен.

Минута след това Ривиер бе на косъм от откриване на резултата, но Де Хеа се намеси много добре след близкия му удар.

В 53-ата минута Крул отново показа фенонален рефлекс и реагира перфектно след опит на Фелаини от близка дистанция да го матира, като за втори път изби топката от упор.

След няколко не толкова интересни минути домакините стигнаха до страхотна голова възможност в 68-ата минута.

Перес видя Сисе на перфектна позиция, но сенегалецът от изключително удобно положение, близо до вратата, изкара кълбото в аут.

През следващите минути сблъсъкът като цяло вървеше доста равностойно. По всичко изглеждаше, че срещата ще завърши при реми, но Ашли Йънг забоде победния гол за гостите в 89-ата минута, след изключително борбена игра от Уейн Рууни.