Норич 0 Юнайтед 1

welbzvsnorwМанчестър Юнайтед победи Норич Сити с 1:0 като гост в среща от 19-ия кръг на Висшата Лига.

Единственото попадение на Кероу Роуд отбеляза Дани Уелбек, който се появи като резерва в началото на второто полувреме.

Червените Дяволи започнаха доста по-ентусиазирано и в началните минути играта се водеше предимно в половината на домакините. Шинджи Кагава опита прострелно центриране отляво, но вратарят Руди внимаваше и боксира.

След четвърт час игра пред Норич се откри първата голова възможност. Снодграс изведе хитро Ръсел Мартин в наказателното поле и неговият удар с левия крак бе спасен от Де Хеа. Хуулахан опита добавка от границата на малкия пеналт, но не успя да засече добре и спечели само корнер. Снаряд на Снодграс прелетя далеч от целта.

В средата на първото полувреме Юнайтед се пропука отново в лявата зона на защитата си, допускайки центриране към точката на дузпата. Гари Хуупър шутира от движение, но право в ръцете на Давид Де Хеа. После Снодграс навърза трима бранители, обърна се и стреля, но не успя да уцели вратата.

Двата отбора смениха своите роли и Червените Дяволи бяха тези, които трябваше да се отбраняват в собственото си наказателно поле в рамките на няколко минути. Снодграс бе един от най-активните, като той опитваше остри центрирания, предимно отдясно. Хулахан отправи точен, но слаб шут в ръцете на Де Хеа, пробвайки късмета си от трийсетина метра.

Нейтън Редмънд успя да навърже четирима футболисти на Юнайтед по лявото крило и центрира почти от аутлинията, но Смолинг подложи крака си. След изпълнението на корнера Басонг нанесе удар с глава, но Де Хеа бе на мястото си. На отсрещната врата Карик завърши многоходова акция с шут в горните редове на трибуните.

Канарчетата продължиха да нападат и този път дойде редът на Хуулахан да опита силен изстрел. На пътя на топката застана Джони Евънс, спасил почти сигурно попадение.

В последната минута на първата част Хавиер Ернандес стреля след завъртане в ръцете на Руди, след като мексиканецът бе изведен в наказателното поле от Йънг. В добавеното време на първото полувреме Снодграс отново би покрай вратата.

След подновяването на играта в състава на гостите се появи Дани Уелбек, който замени Райън Гигс. Ашли Йънг слаломира между трима съперникови футболисти и отправи тежък удар, минал на половин метър над напречната греда. На отсрещната врата Редмънд шутира покрай дясната греда.

В 57-та минута Манчестър Юнайтед откри резултата. Бенет се опита да изчисти с всичка сила, но топката рикошира в тялото на Уелбек, който излезе сам срещу Руди. Нападателят финтира стража на домакините и мушна топката в опразнената врата.

После Хавиер Ернандес бе намерен с перфектен пас от дълбочина и мексиканският нападател отправи точен удар в долния ляв ъгъл, но Руди се хвърли и успя да спаси. Норич веднага контраатакува, но топовният изстрел на Редмънд намери тялото на бранител в червена фланелка.

Домакините се опитаха да потърсят изравнително попадение, но нямаха ясна идея как да преодолеят добре подредената защита на Червените Дяволи. Изсипаните топки в наказателното поле на Юнайтед ставаха лесна плячка за дефанзивния вал на шампионите. Влезлият като резерва Мърфи опита късмета си с техничен удар, който профуча покрай дясната греда.

До края на редовното време не се случи нищо интересно и Манчестър Юнайтед си тръгна с трите точки.