Нани и Евънс с контузии

nani_aikНани и Джони Евънс бяха заменени преждевременно на Френдс Арина по време на мача срещу АИК, завършил при резултат 1-1. Мениджърът Дейвид Мойс заяви, че смените им са били най-вече предпазна мярка срещу задълбочаване на леките им травми.

Португалското крило Нани изигра половин час, но се оплака от болка в слабините. Евънс пък получи удар в глезена в началото на второто полувреме.

След мача Мойс каза пред MUTV: „Джони беше ударен с коляно в глезена. Смяташе, че ще може да довърши мача. Но ако го бяхме оставили, това само щеше да задълбочи травмата.

„Нани усети болка в слабините и не искаше да рискува. Ние също. Преценихме, че ще е по-сигурно да го извадим от игра.“

В мача имаше и добри новини. Капитанът Неманя Видич изигра първия си цял мач от подготовката, Робин ван Перси също остана на терена през всичките 90 минути.

„Най-важното беше Неманя да изиграе целия мач,“ добави Мойс. „Същи и Робин – и той изигра 90 минути. Робин игра в някои от другите мачове, но искахме да му осигурим пълни 90 минути.

„Беше сериозна тренировка за нас, съперникът игра добре. Ако бяхме вкарали положенията си, щяхме да спечелим мача.“

Rating: 3.0/5 (2 votes cast)