Мидълзбро 1 Юнайтед 3

Манчестър Юнайтед стана първият отбор с 600 победи в историята на Висшата Лига, след като спечели с 3-1 гостуването си на Мидълзбро.

Маруан Фелайни откри резултата за Юнайтед след 30 минути игра. След почивката Джеси Лингард удвои преднинанта на Червените Дяволи. В 77-та минута Руди Гестед върна надеждите на Мидълзбро, но в добавеното време на срещата Антонио Валенсия се възползва от грешка на Валдес и подпечата трите точки за възпитаниците на Жозе Моуриньо.

Още в 7-та минута на двубоя Маркъс Рашфорд бе изведен на отлична позиция, но ударът му бе спасен от Виктор Валдес.

Гастон Рамирес направи добър пробив в 13-та минута. Той финтира Ерик Байи и стреля, но Давид де Хеа внимаваше и успя да спаси.

Манчестър Юнайтед организира много добра атака в 23-та минута, когато Хуан Мата подаде към Маркъс Рашфорд, който стреля отблизо, но Виктор Валдес демонстрира чудесен рефлекс и спаси. При последвалата добавка Антонио Валенсия стреля, но Валдес отново бе на мястото си и спаси.

Червените Дяволи поведоха в резултата в 30-та минута, когато Ашли Йънг центрира в наказателното поле на Мидълзбро, където Маруан Фелайни засече топката с глава и я изпрати във вратата на Виктор Валдес.

Фабио центрира в наказателното поле на Юнайтед в 32-та минута, след което Алваро Негредо стреля с глава, но неточно в страни от вратата на Де Хеа.

Маркъс Рашфорд получи отличен пас в 41-та минута, след което навлезе в наказателното поле на Боро и преодоля Бернардо Еспиноса, а след това стреля от малък ъгъл, но Валдес за пореден път се намеси решаващо и спаси.

Манчестър Юнайтед удвои своята преднина в 63-та минута. Джеси Лингард проби през центъра, след което стреля от дъгата на наказателното поле, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на врататата на домакините.

Мидълзбро се опита веднага да намали изоставането си. В 64-та минута след центриране в наказателното поле на Червените Дяволи Алваро Негредо стреля с глава, но слабо и Де Хеа спаси без особени проблеми. Три минути по-късно Гастон Рамирес подаде към Алваро Негредо, който стреля с глава, но неточно в аут.

Боро намали изоставането си в 77-та минута, когато след сериозно разбъркване в наказателното поле на Манчестър Юнайтед топката стигна до Руди Гестед, който отблизо не пропусна да вкара във вратата на де Хеа.

Домакините можеха да изравнят резултата в 88-та минута, но Негредо не успя да вкара.

В края на срещата се стигна до напрежение между футболистите на двата отбора, след като Руди Гестед и Ерик Байи се спречкаха. Това предизвика още по-сериозно напрежение между играчите.

В добавеното време на срещата Манчестър Юнайтед вкара трети гол, след като Антонио Валенсия се възползва от грешка на Виктор Валдес, който се подхлъзна и позволи на еквадореца да вкара в опразнената врата.

След този успех Манчестър Юнайтед се изкачи на пето място в класирането на Висшата Лига с 52 точки, докато Мидълзбро продължава да е предпоследен с 22 точки.

Мидълзбро 1-3 Манчестър Юнайтед
0-1 Маруан Фелайни 30′
0-2 Джеси Лингард 63′
1-2 Руди Гестед 77′
1-3 Антонио Валенсия 90+2′

Мидълзбро: Валдес, Бараган, Бернардо, Гибсън, Фабио, Ледбитър (Гестед 67), Клейтън, Де Роон, Рамирес (Траоре 67), Даунинг, Негредо

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Джоунс, Смолинг, Байи, Валенсия, Фелайни, Карик, Йънг, Мата (Рохо 69), Лингард (Марсиал 80), Рашфорд (Дармиан 90)