Ливърпул 1 Юнайтед 2

matascoresvliverМанчестър Юнайтед записа важна победа с 2-1 като гост на Ливърпул в дербито на Англия.

Червените Дяволи бяха по-добрият отбор през целия двубой, а страхотен мач направи Хуан Мата, който вкара и двете попадения за своя тим.

Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като секунди след появата си на почивката, Стивън Джерард получи директен червен картон.

Въпреки това мърсисайдци стигнаха до попадение чрез Даниел Стъридж, но то не бе достатъчно за нещо повече от достойна загуба. Гостите изпуснаха и дузпа в края на мача, с чието изпълнение се зае капитанът Уейн Рууни.

Юнайтед започна малко по-активно срещата и още в 14-ата минута се възползваха от грешка в защитата на Ливърпул. Алберто Морено се забави да се върне назад и остави пробойна в отбраната на тима си.

Андер Ерера изведе чудесно Хуан Мата, който се измъкна на ръба на засадата и с перфектен удар по земя прати топката в далечния на Симон Миньоле ъгъл.

В 35-ата минута Адам Лалана пропусна страхотна възможност да изравни, след като пропиля първата опасна атака за своя тим. Джордън Хендерсън изведе с дълго подаване Даниел Стъридж, който с едно докосване намери непокрития Лалана. Халфът обаче не успя да намери опразнения от Давид Де Хеа ъгъл и резултатът се запази.

В добавеното време на първата част Карик стреля опасно, но Миньоле спаси.

Повратният моменти в срещата дойде секунди след почивката. Стивън Джерард се появи на терена за домакините на полувремето, но почти веднага получи директен червен картон. Англичанънт догледа мача от съблекалнята, защото стъпи на крака на Ерера.

Манчестър Юнайтед имаше нужда от само 15 минути, за да се възползва от численото си преимущество. В 59-ата минута Хуан Мата отново се разписа, след като бе изведен технично от Анхел Ди Мария и с удар от воле със странична ножица удвои за своя тим.

Въпреки кошмарното начало на втората част, домакините не се предадоха и в 69-ата минута върнаха едно попадение. Филипе Коутиньо отне топката в половината на гостите и продължи към Стъридж. Нападателят се разписа с изстрел в близкия на Де Хеа ъгъл. Стражът носи вина за гола, тъй като не се намеси по най-добрия начин.

В следващите минути домакините опитаха да натиснат съперника си в търсене на втори гол, но до сериозно положение пред Де Хеа така и не се стигна.

Вместо това Червените Дяволи можеха да вкарат и трети гол, след като в добавеното време получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Дейли Блинд в наказателното поле. Уейн Рууни застана зад топката, но ударът му бе спасен от Миньоле и така резултатът се запази 2:1.

След успеха играчите на Луис ван Гаал стъпиха здраво на четвъртата позиция в класирането с 59 точки, докато Ливърпул остана четвърти с 54 точки.