Лестър 1 Юнайтед 1

Basti Leicester

Лестър и Манчестър Юнайтед записаха равенство 1:1 в дербито на този кръг във Висшата Лига. Така „лисиците“ са лидери в класирането заедно с Манчестър Сити, като двата отбора имат по 29 точки, Червените Дяволи пък са трети с 28 пункта.

Попадението за домакините реализира звездата на Лестър Джейми Варди в 24-ата минута.
По този начин голмайсторът влезе в историята на Висшата Лига, след като записа попадение в 11 поредна среща. Предишното постижение бе на Рууд ван Нистелрой от 2003 г.
Равенството за Юнайтед донесе Бастиан Швайнщайгер с гол в края на първото полувреме.

Срещата започна равностойно, като положенията се редуваха и пред двете врати. Първи шанс за гол имаха гостите от Манчестър, но Уейн Рууни не успя да опъне мрежата на „лисиците“ в 8-ата минута.
Последва и положение за Бастиан Швайнщайгер, но германецът стреля в аут. Това бяха силните минути на гостите, но те изпуснаха шансовете си.

Така се стигна до 24-ата минута, когато „лисиците“ сътвориха страховита контра и успяха да вкарат чрез Джейми Варди. По този начин голмайсторът на домакините стана първият футболист в историята на Висшата Лига, който бележи попадения в 11 поредни мача.
Варди подобри рекорда на холандеца Рууд ван Нистелрой именно от Манчестър Юнайтед с голове в десет последователни срещи от 2003 година.

Гостите изравниха резултата малко преди почивката, след като Бастиан Швайнщайгер засече с глава центриране от корнер на Дейли Блинд и записа първия си гол за отбора в шампионата.

През второто полувреме Юнайтед продължи да владее значително повече топката, но Лестър не се отказваше да контраатакува при всяка възможност.

В крайна сметка двамата вратари Каспер Шмайхел и Давид Де Хеа бяха на висота и нови попадения не последваха.

ЛЕСТЪР СИТИ – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1

ЛЕСТЪР СИТИ: Шмайхел, Морган, Хут, Симмпсън(80 – Де Лает), Фъч, Дринкуотър, Олбрайтън(70 – Шлуп), Канте, Марез, Варди, Оказаки(60 – Уйоа)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Дармиан, Смолинг, МакНеър, Блинд, Йънг, Швайнщайгер, Карик, Мата, Рууни(68 – Мемфис), Марсиал

Rating: 3.0/5 (2 votes cast)