ЛА Галакси 0 Юнайтед 7

hererarooneydannyМанчестър Юнайтед стартира по прекрасен начин предсезонното си турне в САЩ, разбивайки ЛА Галакси със 7-0 на стадион Роуз Боул в Пасадина.

Дани Уелбек откри резултата още в 13-ата минута със страхотен далечен удар, възползвайки се от прецизен извеждащ пас от Хуан Мата.

Юнайтед тотално доминираш в двубоя и в 42-ата Уейн Рууни се разписа за 2-0 от дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Три минути по-късно десетка на Червените Дяволи вкара втория си гол в двубоя за 3-0.

През втората част Луис ван Гаал направи цели девет промени в състава, като единствено Андер Ерера и Дарън Флетчър останаха до края.

В 62-та продуктът на школата на Юнайтед Рийс Джеймс вкара четвърти гол във вратата на ЛА Галакси, след асистенция на Ашли Йънг.

Юнайтед продължи да доминира, а Андер Ерера беше в основата на всички атаки.

В 86-та минута Рийс Джеймс вкара втория си гол в мача, след като вратарят на Галакси не успя да избие топката добре. След това Ашли Йънг отбеляза още два бързи гола, в 88 и 90 минути, в чията основа отново беше Андер Ерера, който напълно заслужено беше определен за играч на мача.

В края на двубоя Дарън Флетчър вдигна Купата на Шевролет.

Следващият мач от турнето е на 26 юли срещу Рома от турнира Чампиънс Къп.

Rating: 4.8/5 (5 votes cast)