КПР 0 Юнайтед 2

giggsqprMaнчестър Юнайтед капарира титлата, след като достигна победа с 2:0 над Куинс Парк Рейнджърс при гостуването си на Лофтъс Роуд от 27-ия кръг на Висшата лига.

Гостуващият отбор не изигра един от най-силните си мачове, но можеше да вкара доста повече голове в противниковата врата.

Отборът на сър Алекс започна добре мача и в 23-ата минута Рафаел с фантастично попадение откри резултата. Десет минути преди края на редовното време пък Райън Гигс подсигури успеха на гостуващия тим и оформи крайния резултат.

„Червените дяволи“ обаче получиха тежък удар, след като в 41-ата минута Робин ван Перси бе принудително заменен, заради травма.

След този успех Юнайтед има вече 15 точки преднина пред втория Сити, като „Гражданите“ са и с мач по-малко.

През първите няколко минути не се стигна до интересни положения и мачът бе по-скоро равностоен.

В 13-ата минута Нани пропусна да открие резултата в полза на гостите от Манчестър.

Португалецът бе намерен от Ашли Йънг непокрит в наказателното поле с добро центриране, но ударът му с глава бе разочароващ и излезе в аут.

Постепенно „Червените дяволи“ започнаха да намират играта си. В 16-ата минута Ернандес бе на косъм да отбележи великолепно попадение.

Той засече с глава топката без да гледа след центриране на Ашли Йънг, но Жулио Сезар с върха на пръстите си изби кълбото над вратата.

Гостуващият отбор стигна и до още една възможност за гол. Мбиа сбърка една топка и Нани пое кълбото, след което потърси Ернандес пред малкото наказателно поле, но сантиметри не стигнаха на мексиканеца, за да реализира.

Натискът на гостуващия отбор даде резултат и в 23-ата минута Рафаел даде аванс на гостите с феноменален гол. Робин ван Перси първоначално стреля от малък ъгъл, но стражът на домакините изби топката. Тя обаче достигна до Рафаел, който с невероятен удар от 25 метра я прати точно в сглобката на вратата.

Домакините всячески опитваха да се противопоставят на опонента си, но разликата в класите бе очевидна.

В минутите след 30-ата Таунсенд и Таараб отправиха удари, които обаче бяха доста неточни.

Пет минути след това Рафаел изчисти топката от самата гол линия, след като футболист на домакините игра с глава при изпълнение на корнер. До ъгловия удар се стигна след много груба грешка на Видич.

Само в рамките на секунди обаче ситуацията се смени пред вратата на КПР и Робин ван Перси бе намерен на прекрасна позиция в наказателното поле, и стреля, но Сезар направи страхотно спасяване.

В 41-ата минута Робин ван Перси напусна принудително терена заради травма и на неговото място в игра влезе Дани Уелбек.

Секунди след смяната Гигс изпълни фаул, след което Видич засече топката с глава, но не намери целта.

До края на полувремето не се стигна до повече голове и резултатът се запази.

Второто полувреме започна с чудесна възможност за Юнайтед да стигне и до второ попадение.

Нани засече центриране в наказателното поле с глава, но Жулио Сезар се намеси добре.

В 53-ата минута гостите стигнаха до нова възможност. Този път Ернандес стреля от границата на наказателното поле, но Сезар улови топката.

Минута по-късно пък Маки бе на път да изравни резултата, но не успя да засече центрирането на Таунсенд в наказателното поле.

В 60-ата минута Гигс прати опасна топка в наказателното поле, но тя не намери очертанията на вратата.

Опасни положения в следващите минути така и нямаше. Сър Алекс пък пусна Уейн Рууни в игра на мястото на Ернандес в 62-ата минута и така отборът се оказа със съвсем ново нападение в сравнение с началото на срещата.

Домакините стигнаха до най-сериозната си опасност в 65-ата минута. Лоик Реми отправи много силен удар от диагонала, но Де Хеа със страхотна реакция изби топката.

В следващите минути играта постепенно се успокои и не се стигна до опасни положения пред двете врати.

В 76-ата минута Юнайтед бе на косъм да убие интригата в мача. Евра центрира в наказателното поле, след което топката попадна в Рууни, който от границата на наказателното поле я би право в тялото на противников футболист.

Четири минути по-късно Райън Гигс удвои преднината на гостите и почти гарантира успеха на Лофтъс Роуд. Уелсецът бе изведен от Нани в наказателното поле, след което със силен удар по диагонала удвои преднината на гостите.

След втория гол гостите заиграха много по-спокойно. В 83-ата минута Гигс можеше да вкара изключително красив гол, но прехвърлящият му удар срещна горната греда.

В последните секунди от редовното време Крис Самба бе на път да върне интригата в мача, но ударът му с глава бе спасен от Де Хеа.

До края не се стигна до повече голове и резултатът се запази.

КПР 0-2 МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
0:1 Рафаел 23′
0:2 Гигс 80′

КПР: Сезар, Самба, Босингва, Траоре, Хил, Мбиа, Таараб, Гранеро (46 – Джинас), Таунсенд (73 – Хойлет), Замора (62 – Реми), Маки

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Фърдинанд, Видич, Евра, Рафаел, Карик, Йънг (68 – Валенсия), Гигс, Нани, Ван Перси (41 – Уелбек), Ернандес (62 – Рууни)