КПР 0 Юнайтед 2

fellainiqprgoalМанчестър Юнайтед постигна победа с 2-0 при гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс от 22-рия кръг на Висшата Лига.

Маруан Фелайни и Джеймс Уилсън се разписаха за Червените Дяволи през второто полувреме на Лофтъс Роуд.

Радамел Фалкао се завърна в състава на Юнайтед, заемайки мястото на контузения Робин ван Перси.

Началото на мача бе равностойно, като и двата отбора бяха предпазливи. За домакините Боби Замора пробва да изненада Давид Де Хеа с удар от центъра, но бе неточен. Майкъл Карик нанесе силен удар по земя от 30 метра, но право към вратаря и той не се затрудни.

В 13-та минута Юнайтед имаше чисто положение. Хуан Мата даде чудесен диагонален извеждащ пас зад защитата в наказателното поле и Фалкао първоначално овладя добре топката, но след това от чиста позиция стреля право в Грийн.

Шест минути по-късно и КПР имаше ситуация. След силно хвърлен тъч в наказателното поле Варгас изпревари Блинд и с шпагат засече топката под носа му, но над вратата.

В следващата атака домакините имаха още по-добро положение. След грешка на Джони Евънс Чарли Остин получи топката непокрит пред наказателното поле и без да се бави нанесе силен удар, но Де Хеа направи чудесно спасяване.

Малко по-късно Остин отново се оказа за миг на стрелкова позиция, но се забави с удара, а след това опитът му за финт бе неуспешен.

Юнайтед имаше териториално преимущество, но това позволяваше на КПР да прави опасни контраатаки. При една такава Остин на скорост подмина Фил Джоунс и от почти 30 метра нанесе страхотен удар, но Де Хеа отново направи решително избиване под гредата. След корнера Ричард Дън засече центрирането с крак, но високо над вратата.

Второто полувреме започна с малко по-добра игра на Куинс Парк Рейнджърс и след центриране от фаул Лирой Фер засече неточно с глава, но Боби Замора за малко да направи добавка отблизо.

В 55-та минута Фалкао направи невероятен пропуск. Анхел Ди Мария даде чудесно центриране зад защитата към втората греда и там колумбиецът засече остро с глава от само 5 метра разстояние, но Роб Грийн спаси с невероятен рефлекс.

Две минути по-късно обаче влезлият като резерва на полувремето Маруан Фелайни откри резултата. Той получи подаване в наказателното поле от Валенсия и с мигновен удар отблизо опъна мрежата.

Домакините реагираха, като пренесоха играта в наказателното поле на Юнайтед и започнаха да атакуват масирано. При едно центриране топката щеше да попадне в непокрития в наказателното поле Остин, но Валенсия отклони минимално с глава, което се оказа достатъчно.

При друга ситуация отново Чарли Остин получи с пространство пред себе си около ъгъла на пеналта, но силният му удар бе доста неточен.

Четвърт час преди края КПР имаше страхотна възможност. Рохо и Карик по неадекватен начин си попречиха за топката в центъра на терена и се получи контраатака за домакините с трима на двама играчи. Варгас финтира добре защитник в наказателното поле, но след това не се разбра със Замора и му подаде неточно.

Малко след това и Юнайтед пропиля чудесна възможност на контраатака. Уилсън бе изведен непокрит по дясното крило и добре видя непокрития на втората греда Фалкао и му поднесе топката, но защитник се хвърли и със сетни сили отклони на сантиметри пред колумбиеца.

В следващата атака Уилсън и Фалкао опитаха да повторят опражнението, но този път високото центриране на младока бе неточно.

Постепенно натискът на Рейнджърс отслабна, а две минути преди края Фалкао пропусна да се възползва от копващо подаване зад защитата и не можа да засече пред Грийн.

В даденото от съдията допълнително време Джеймс Уилсън сложи точка на спора. При контраатака с трима на един играчи той отправи удар към вратата, който бе отразен от Грийн. За негово щастие обаче топката се върна при него и този път той не сбърка.