Интер 0 Юнайтед 0 (3-5 дузпи)

teampensinterМанчестър Юнайтед победи Интер с 5-3 след изпълнение на дузпи в третия си мач от предсезонното турнето в САЩ. Двубоят беше част от приятелския турнир Чемпиънс Къп и се играе на ФедЕкс Фийлд във Вашингтон.

Неманя Видич беше титуляр, но този път носеше екипа на Интер, изправяйки се за пръв път срещу Юнайтед.

Червените Дяволи доминираха през цялото време, като през първото полувеме пропуснаха две възможности да открият резултата.

След само 10 минути игра Фил Джоунс засече по чудесен начин топката, след центриране на Хуан Мата от корнер, но Ханданович се намеси и предотврати гола.

Момчетата на ван Гаал продължиха да доминират и да владеят топката, но следващото положение дойде малко преди края на полувремето. След фантастична атака, удар на Хуан Мата профуча покрай греда

На почивка мениджърът на Юнайтед направи осем смени в състава си, като Уилфред Заха записа първите си минути на това турне. Люк Шоу също се появи, въпреки че ден по-рано ван Гаал заяви, че англичанинът не е напълно готов и във форма.

Юнайтед отново беше отборът, който контролираше случващото се на терена, а Заха беше един от най-активните.

В 72-та минута Неманя Видич беше заменен, като целият стадион го изпрати на крака с аплодисменти. С напускането на сърбинът, атаките на Юнайтед станаха още по-опасни. Том Клевърли отправи силен удар, който профуча над гредата на Карисо.

При един от пробивите си, Заха беше съборен в наказателно поле и имаше претенции за дузпа, но съдията Едвин Юрисевич с право не отсъди нищо.

Няколко минути по-късно Клевърли също имаше претенции, основателни, за наказателен удар, но и този път реферът замълча.

В 76-та минута ван Гаал извърши още една смяна. Хавиер Ернандес замени Нани, който се беше появил в игра в началото на второто полувреме.

В последните минути на срещата Интер също имаха възможност пред вратата на Юнайтед. Фреди Гуарин отправи силен удар от пряк свободен удар, но Де Хеа се намеси по фантастичен начин и не позволи Интер да открадне победата.

При дузпите – всички играчи на Манчестър Юнайтед реализираха, докато Марко Андреоли изпусна за Интер.

Флетчър 5-3

Състав 1-во полувреме: Линдегаард, Смолинг, Джоунс, Евънс, Валенсия, Флетчър, Ерера, Йънг, Мата, Рууни, Уелбек
Състав 2-ро полувреме: Де Хеа, М. Кийн, Евънс, Блакет, Шоу, Йънг, Флетчър, Кагава, Клевърли, Нани, Заха

Интер: Ханданович (Карисо 64), Жуан, Видич (Андреоли 78), Ранокия, Д`Амброзио, Джонатан (Гуарин 83), Кузманович (Тайдер 64), Додо (Нагатомо 64), Бота (Лаксалт 64), Крин (Мвила 46), Икарди

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Интер 0 Юнайтед 0 (3-5 дузпи), 5.0 out of 5 based on 2 ratings