Ей-Лийг Ол Старс 1 Юнайтед 5

Danny Welbeck Nigel BoogardМанчестър Юнайтед постигна разгромна победа с 5:1 над сборен отбор от звездите на австрaлийската А-лига.

Това е и първа победа на Дейвид Мойс начело на Червените Дяволи. Срещата се игра в Сидни и бе наблюдаванa от близо 85 хиляди души, които бяха изпълнили стадиона.

В състава на Червените Дяволи място намериха Андерс Линдегард, Уилфред Заха, Джеси Лингард, както и Дани Уелбек.

Те получиха своя шанс, а последният очевидно започва да навлиза във форма, след като два от головете бяха негово дело. Над всички обаче бе Джеси Лингард, който освен, че вкара два гола, бе в основата на още два.

Самият Мойс изрази надежда, че Уелбек ще започне да вкарва положенията си, след като в предишната контрола направи някои пропуски, и това в крайна сметка се получи.

Гостите демонстрираха доста по-добър футбол в сравнение с мача срещу Сингха Ол Старс, в който загубиха с 0:1, и подхванаха опонента си още от първата минута.

След силни минути за Червените Дяволи резултатът бе открит в 11-ата минута от Джеси Лингард.

Дани Уелбек изигра много важна роля за гола, след като хитро пропусна топката за своя сънародник, а Лингард остана сам срещу вратаря и с хладнокръвен удар по земя реализира и откри резултата.

В 34-ата минута и Уелбек реализира. Той бе изведен по чудесен начин в наказателното поле от Райън Гигс и от един метър пусна топката в далечния ъгъл на вратаря, за да реализира. В това попадение обаче участваше и Лингард, който комбинира с уелсеца преди решителния пас.

Домакините намалиха чрез Бериша в 51-ата минута. Той отправи много хитър удар от границата на наказателното поле между двама футболисти и вкара хубаво попадение.

В 54-ата минута обаче Лингард се разписа отново за 3:1. Той вкара страхотен гол от наказателното поле. Младокът навлезе в наказателното поле на противника и се очакваше, че ще потърси Патрис Евра, който бе на добра позиция да центрира, но вместо това той отправи много хубав удар и не остави шансове на противниковия страж.

В 70-ата минута и Уелбек вкара втория си гол в мача, след като засече с глава центриране от корнер на появилия се като резерва Робин ван Перси.

Холандецът също се отчете и с попадение, освен с асистенция. Лалето оформи крайното 5:1 в 87-ата минута. Ван Перси получи пас от направилия феноменален мач Джеси Линдгард и с хубав диагонален удар оформи крайния резултат.

До края не се стигна до повече попадения.

ЕЙ ЛИЙГ ОЛ СТАРС – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:5
0:1 – Лингард (11)
0:2 – Уелбек (34)
1:2 – Бериша (51)
1:3 – Лингард (54)
1:4 – Уелбек (70)
1:5 – Ван Перси (87)

Манчестър Юнайтед: Андерс Линдегоор, Рафаел да Силва, Рио Фърдинанд (45-Майкъл Кийн), Фил Джоунс, Патрис Евра (76-Фабио да Силва), Уилфред Заха, Майкъл Карик (71-Андерсон), Том Клевърли, Джеси Лингард, Райън Гигс (62-Робин ван Перси), Дани Уелбек (71-Аднан Янузай)