Евертън 2 Юнайтед 0

matafightМанчестър Юнайтед загуби с 2-0 гостуването си на Eвертън от 35-ия кръг на Висшата Лига.

Карамелите поведоха в резултата след гол от дузпа, дело на Лейтън Бейнс в 28-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Кевин Миралас в 42-ата минута.

Мачът започна с много добра атака за Юнайтед и Нани отправи мощен удар от воле още преди да е изтекла първата минута, но топката срещна тяото на противников футболист.

Темпото през първите минути бе доста интензивно, като и двата тима се стремяха да създават атаки.

В 9-ата минута след добра атака пред Баркли се отвори възможност да отправи удар от наказателното поле. Той заложи на силата, но топката премина доста високо над вратата.

Юнайтед беше отборът, който владееше доста по-осезаемо топката през първите минути.

В 17-ата минута Коулман стреля от дистанция, но топката срещна тялото на противников играч.

Три минути след това Нейсмит засече топката в наказателното поле с крак, но тя срещна гърба на Евънс. Домакините претендираха за втори път от началото на мача за дузпа, но такава съвсем правилно не бе отсъдена.

В 22-ата минута пред Евертън се откри много добър шанс. Нейсмит стреля от точката на дузпата, но доста неточно, макар пред себе си имаше пространство да насочи по-добре топката.

Четири минути след това Евертън получи дузпа, след като Фил Джоунс игра с ръка след удар на Лукаку. Зад топката застана Бейнс, който откри резултата в полза на домакините.

Гостите опитаха да наложат натиск над Карамелите в следващите минути, но трудно стигаха до интересни ситуации.

В 36-ата минута Миралас опита да намери Лукаку пред малкото наказателно поле, но нападателят се размина с топката.

Постепенно обаче гостите поеха инициативата в минутите до края на полувремето, но не намираха начин как да се справят със защитниците на Евертън.

В 42-ата минута Миралас обаче препарира Юнайтед и удвои преднината на своя тим. Реферът показа страхотно чувство и въпреки фаула на Мата даде авантаж. Коулман видя перфектно включилия се в наказателното поле Миралас и белгиецът от малък ъгъл прати топката във вратата на Де Хеа.

В самия край на полувремето Юнайтед можеше да намали. Евънс засече с глава центриране на Рууни от корнер, но Хауърд улови топката без проблем.

Второто полувреме започна със сериозен пропуск за Рууни. Той бе намерен в наказателното поле и финтира много добре Стоунс, след което понечи да стреля от няколко метра, но в последния момент топката му бе избита от краката.

В 48-ата минута Кагава пък отправи удар от границата на наказателното поле, но Хауърд се справи.

Пет минути след това Коулман направи хубав пробив от центъра, след което навлезе в наказателното поле и отправи удар, който бе достяа неточен.

В 55-ата минута Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар на около 18 метра от вратата. Мата застана зад топката, но я прати право в стената.

Няколко минути след това Кагава стреля с глава от няколко метра, като топката можеше да прехвърли Хауърд, но американецът се намеси и я улови.

В 63-ата минута пред Лукаку се откри шанс за стрелба от малък ъгъл и той отправи удар, но Де Хеа спаси.

Минута след това Ернандес финтира Макарти и стреля, но топката се отби в противников бранител. Тя обаче пак попадна в мексиканеца и той намери Флетчър около границата на наказателното поле, но ударът му беше много неточен.

Гостите продължиха с неубедителното си представяне и не успяваха да стигнат до добра ситуация поне за почетен гол.

В 77-ата минута Нейсмит бе на косъм да направи резултата класически. Миралас центрира перфектно по земя в наказателното поле, а шотландецът прати топката в трибуните от близка дистанция.

Три минути след това отново Нейсмит бе на косъм от гола. Този път той отправи изключителен удар, който обаче бе спасен от Де Хеа.

В 87-ата минута Юнайтед създаде най-доброто си положение, което обаче бе спасено от Хауърд. Рууни бе намерен от Ернандес сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен от американския страж на домакините.

В последните секунди Смолинг бе на косъм да вкара почетен гол, но с глава не намери вратата, а до края нямаше повече попадения.

С този успех Евертън запазва шансовете си за топ 4, тъй като отборът е 5-и с 69 точки, само на точка от 4-ия Арсенал. Юнайтед е 7-и с 57 точки и отборът вече е с по-малки шансове да се класира в шестицата и да играе в Лига Европа.