Ди Мария блести за Аржентина

140825111920-angel-di-maria-celebration-horizontal-gallery

Четирима играчи на Манчестър Юнайтед играха за своите национални отбори тази сряда и никой не успя да подобри представянето на рекордното попълнение на Юнайтед – Анхел ди Мария. Блестящото му представяне включваше едно попадение във вратата на Германия и цели три асистенции, помагайки на Аржентина да победи световния шампион с 4-2.

Новото попълнение на клуба, за което бяха дадени 59.7 млн. паунда, записа страхотни 85 минути в Дюселдорф, започвайки като титуляр с друг трансфер на Червените Дяволи – Маркос Рохо. Двубоят между двете страни беше добре познат, тъй като двете страни играха финал на Световно първенство няколко месеца по-рано.

Играейки от дясно на фланга, енергията, креативността и магическият ляв крак на ди Мария  нанесоха огромни щети. Още в 20-ата минута изключително подаване с външната част на крака на Анхел изведе Агуеро на позиция, от където резултатът беше открит. След това в 39-ата минута Анхел със спринт настигна топката по крилото, след което я центрира към Ламела, който направи резултата 2-0.

Веднага след началото на второто полувреме, ди Мария изпълни статично положение, като топката бе насочена към Федерико Фернандез, който направи резултата класически.Само две минути по-късно  и звездата на вечерта – ди Мария, успя да си запише името сред голмайсторите, успявайки да прехвърли Мануел Нойер след като бе излязъл очи в очи с вратаря на Германия.

Маркос Рохо не успя да помогне на Аржентина за запише суха мрежа, тъй като Андре Шурле успя да върне гол в 52-ата минута, а световните шампиони отбелязаха още един гол благодарение на Марио Гьотце в 78 ата минута. Въпреки това, вече бяха нанесени пораженията от ди Мария.

На английска земя, Уейн Рууни за пръв път изведе Англия като капитан на отбора. Двубоят срещу Норвегия се игра на Уембли, където и Фил Джоунс записа пълни 90 минути в центъра на защитата. Въпреки ниската посещаемост на двубоя (40,181 души), Рууни изведе отбора до победа с 1-0, вкарвайки дузпа в 68-ата минута. След това капитанът на Англия бе заменен от Дани Уелбек.

Rating: 4.3/5 (3 votes cast)