Гостуване на Блекбърн за ФА Къп

Жребият за петия кръг на ФА Къп отреди на Юнайтед гостуване на Блекбърн Роувърс.

Мачът на Иууд Парк ще се играе през уикенда на 18 или 19 февруари, като се пада между двата двубоя на Червените Дяволи срещу Сент Етиен в Лига Европа.

Последният път, когато двата отбора се изправиха един срещу други беше през април 2012 във Висшата Лига, когато голове на Антонио Валенсия и Ашли Йънг подсигуриха победата с 2-0 на Иууд Парк. Предишният сезон пък Юнайтед завоюва 19-та си титла след равенство 1-1 отново при гостуване на Блекбърн. Тогава Уейн Рууни вкара важната дузпа, която подпечата титлата за момчетата на Сър Алекс Фъргюсън.

Във ФА Къп Блекбърн и Юнайтед са се срещали общо шест пъти преди, като Роувърс е отборът с повече победи – четири (1893, 1894, 1912 и 1928). Червените Дяволи от своя страна имат само две (1909 и 1985).

Блекбърн достигна петия кръг след победа с 2-1 като гост на Куинс Парк Рейнджърс в третия кръг, а в четвъртия кръг победи Блекпул с 2-0 у дома. Участието им турнира им даде малко почивка от борбата в Чампиъншип, където в момента те се намират само една моясто над последния Родъръм.

Юнайтед се опитва да запази трофея си от миналата година, когато на финала на Уембли победи Кристъл Палас. Защитата на ФА къп започна с успех 4-0 на Рединг в третия кръг у дома и продължи отново с победа 4-0 над Уигън Атлетик на Олд Трафорд.