Гол на сезона от Марсиал

martialscoreslive

Фантастичният соло гол на Антони Марсиал в дебюта му за Манчестър Юнайтед беше избран за Гол на сезона от феновете в анкетите в Туитър и ManUtd.com.

След като се появи като резерва в средата на второто полувреме на Олд Трафорд, французинът имаше 20 минути, за да напише собствената си история в дербитата срещу Ливърпул.

Момчетата на Луис ван Гаал водеха с 2-1 и им предстояха нервни последни пет минути, след като Кристиан Бентеке намали резултата, но Марсиал излезе на сцената пред Стретфорд Енд и подпечата победата за Юнайтед.

Той получи топката отляво, премина през трима защитници преди да изпрати кълбото в далечния ъгъл на вратаря на Ливърпул Симон Миньоле.

Голът на Марсиал беше сред десетте номинирани за Гол на сезона в анкетата на ManUtd.com, а по-късно попадна и във финалната анкета от само четири гола в Туитър заедно с другия гол на Марсиал срещу Стоук Сити и две попадения на Маркъс Рашфорд срещу Манчестър Сити и срещу Уест Хям.

При получаването на наградата, Марсиал заяви: „Атмосферата в онзи ден беше невероятна и благодаря на мениджъра, който ми се довери. Момчетата също ме подкрепяха и благодарение на тях успях да вкарам.“

„Головете, които вкарвах в началото на сезона наистина ми помогнаха да се установя, а имах и подкрепата на треньорския щаб и играчите, което също ми помогнаха. Искам да вкарам повече голове следващия сезон.“

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)