Ван Гаал: Дадохме им победата

lvgwalkmkdons

Луис ван Гаал каза, че Манчестър Юнайтед подари трите точки на домакина, след като видя как отбора му се подхлъзна при загубата с 5-3 от Лестър.

Червените Дяволи два пъти имаха преднина от два гола, но невероятен отпор на домакините през второто полувреме обрече Юнайтед на тежка загуба.

„Никога не очакваш това, когато водиш с 3-1 и втори път имаш преднина от два гола.“, заяви ван Гаал. „Трябва да убиеш играта и да държиш топката, но ние не успяхме да го направим. „Ние им дадохме победата с дузпи, а не може да спечелиш двубои играейки така.“

„Мисля, че създадохме доста възможности и вкарахме страхотни попадения. Но мачът трае 90 минути и трябва да го правиш през цялото време, а не само 60 минути.“

Мачът се обърна, когато съдията Марк Клатенбърг отсъди дузпа срещу Рафаел за избутването на Джейми Варди в наказателното поле. Въпреки, че бразилецът бе фаулиран от нападателя на Лестър преди това, ван Гаал отказа да коментира ситуацията.

„В този момент все още беше 3-2, това не е проблем. Може да убиеш темпото на игра, да задържиш топката. Ние го правихме през първите 10 минути и отбелязахме страхотен гол. Но после трябва да убиеш играта, а ние не го направихме. Затова не може да кажеш „това не е дузпа“.“

Rating: 4.4/5 (5 votes cast)
Ван Гаал: Дадохме им победата, 4.4 out of 5 based on 5 ratings