Брюж 0 Юнайтед 4

unitedclbrugge

Манчестър Юнайтед победи Клуб Брюж с 4-0 при гостуването си в Белгия и с общ резултат 7-1 се класира за групите на Шампионската Лига

Уейн Рууни вкара хеттрик, едно попадение добави Андер Ерера, а Хавиер Ернандес пропусна дузпа.

Луис ван Гаал беше направил две промени в състава като Майкъл Карик и Андер Ерера  заеха мястото на Морган Шнайдерлин и Бастиан Швайнщайгер.

Срещата започна с положение за Брюж. В 6-ата минута Том Де Сутер нахлу в наказателното поле на Юнайтед, където обаче се засуети и бе блокиран от защитата на англичаните.

Това положение стресна Червените Дяволи и те изнесоха играта в по-предни позиции и изцяло взеха инициативата. В 12-ата минута Хуан Мата напредна отдясно и стреля по диагонала, но не успя да вкара.

Две минути по-късно с пропуск се отчете и Уейн Рууни. Гостите продължиха да натискат и логично вкараха в 20-ата минута. Тогава Мемфис Депай асистира на Уейн Рууни и той без проблеми даде преднина на Червените Дяволи

Този гол още повече даде самочувствие на Юнайтед и в следващите минути създадоха няколко сериозни голови положения, но последователно Рууни, Мата и Депай пропуснаха да вкарат.

След половин час игра Андер Ерера стреля от воле, но топката мина над вратата. Седем минути по-късно Клаудемир можеше да изравни за Брюж, но стреля до гредата. Полувремето завърши с пропуск на Мемфис Депай.

Втората част започна с гол за Юнайтед. В 49-ата минута Андер Херера намери Уейн Рууни и той за втори път опъна мрежата на домакините.

Този гол окончателно реши срещата и в следващите минути темпото на игра сериозно падна, а играта се водеше основно в средата на терена.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Хуан Мата пусна пас към Уейн Рууни и той оформи своя хеттрик.
Това обаче не бе всичко и само шест минути по-късно Юнайтед отново вкара. Този път влезлият като резерва Бастиан Швайнщайгер асистира на Андер Ерера, който вкара първия си гол за сезона.

Последваха нови пропуски на Червените Дяволи, а домакините в тези минути не знаеха къде се намират и трудно напускаха собствената си половина.

В 81-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Юнайтед, но Хавиер Ернандес пропусна да отбележи от бялата точка.

До края не се случи нищо интересно и така Юнайтед без проблеми се класира в групите на Шампионската Лига след година отсъствие.

Клуб Брюж 0-4 Манчестър Юнайтед
0-1 Уейн Рууни 20′
0-2 Уейн Рууни 49′
0-3 Уейн Рууни 57′
0-4 Андер Ерера 64′

Брюж: Болат, де Фаув, Кастелето, Дуарте, Де Бок, Клаудемир, Вормер, Васкес (Ванакен 62′), Болинголи-Мбомбо, Де Сутер, Диаби (Диеркс 63′)

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Дармиан, Смолинг, Блинд, Шоу, Карик, Ерера (Ернандес 64′), Мата (Йънг 62′), Янузай (Швайнщайгер 46), Депай, Рууни

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)