Бенфика 0 Юнайтед 1

Манчестър Юнайтед постигна трети пореден успех в груповата фаза на Шампионската Лига, побеждайки Бефинка с 1-0 на Ещадио да Луж в Лисабон.

Маркъс Рашфорд донесе победата на Червените Дяволи с гол от пряк свободен удар и след грешка на младия вратар на Орлите.

Първото полувреме мина под диктовката на домакините. В 15-ата минута дойде и първото по-опасно положение за португалците. Алехандро Грималдо подаде топката успоредно към Едуардо Салвио който я засече, но тя профуча покрай вратата.

В 32-ата минута гостите отвърнаха подобаващо. Перфектно центриране в наказателното поле намери Маркъс Рашфорд, който се извиси над всички, но прати топката високо над напречната греда.

Четири минути по-късно Неманя Матич се измъкна очи в очи срещу вратаря и отправи удар в долния ляв ъгъл, но Миле Свилар успя да предвиди посоката и да предотврати попадението. Така първото полувреме приключи 0:0 без много опасни положения пред двете врати.

През втората част Юнайтед показа зъби и резултатът бе на лице в 64-ата минута. Маркъс Рашфорд шутира от пряк свободен удар, опитвайки се да прехвърли вратаря на Бенфика. Свилар успя да се върне, но улови топката зад голлинията. Съдията си показа часовника, който е сигнализирал за гола.

В 72-ата минута Орлите бяха близо до изравнително попадение. Андрия Живкович избухна със страхотен изстрел. Той овладя подаване, погледна към вратата и стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран.

В 80-ата Антони Марсиал можеше да удвои преднината на Юнайтед. Нападателят стреля обещаващо, след чудесно солово действие, но Миле Свилар осуети опита му, насочен към долния ляв ъгъл на вратата.

В края на срещата Луизао бе изгонен, след като получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Скот МакТомини.

Бенфика 0-1 Манчестър Юнайтед
0-1 Маркъс Рашфорд 64

Бенфика: Свилар, Дъглас, Рубен Диас, Луизао, Грималдо, Фейса, Филипе Аугусто, Пици (Живкович 59), Салвио (Серви 83), Гонсалвеш (Жонас 69), Раул

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Линдельоф, Смолинг, Блинд, Ерера, Матич, Мата (Лингард 83), Рашфорд (Марсиал 76), Микитарян (МакТомини 92), Лукаку

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)