Астън Вила 1 Юнайтед 1

falcaoscoresvillaМанчестър Юнайтед записа равенство 1-1 срещу Астън Вила на Вила Парк в 17-тия кръг на Висшата Лига.

Кристиан Бентеке откри за Вила в 18-ата минута, докато точката на гостите донесе Радамел Фалкао в 53-ата минута.

Гейбриъл Агбонлахор от състава на домакините бе изгонен с директен червен картон в 65-ата минута.

Юнайтед постави под натиск противника си още в 3-ата минута, след като Ашли Йънг направи страхотен пробив и с ниско центриране видя Робин ван Перси в наказателното поле, но холандецът отправи неточен удар и топката излезе в аут.

През следващите минути Юнайтед затормози сериозно отбраната на домакините със силното си начало по двата фланга след пробиви на Йънг и Валенсия, но в крайна сметка центриранията не доведоха до резултат.

Забеляза се брак в действията на гостите през първите минути, макар че те започнаха добре срещата.

В 16-ата минута Вила стигна до страхотен шанс да открие резултата. Делф опита да намери хитро Вайман в наказателното поле, но Де Хеа в крайна сметка успя пръв да достигне до кълбото и да изпревари противниковия футболист.

Две минути по-късно Виляните стигнаха до гол. Делф бе повален от Флетчър и в крайна сметка Вила получи правото да изпълни фаул. Именно Делф го изпълни и топката достигна до Бентеке. Евънс позволи на нападателя да овладее на гърди, след което белгиецът финтира на два пъти централния бранител и с много хубав удар от наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, на Де Хеа.

В 22-ата минута Йънг намери много добре Валенсия в наказателното поле и еквадорецът засече с глава центрирането му, но в крайна сметка изпрати топката извън пределите на вратата.

През следващите минути Червените Дяволи изпитваха сериозни затруднения да стигнат до нещо интересно, а към края на полувремето Юнайтед постави Вила под голямо напрежение, но резултатът остана непроменен.

В самия край на полувремето Йънг пробва късмета си от далечна дистанция, но замисълът му не се получи.

Второто полувреме започна много търпеливо за гостите, които просто чакаха своя шанс.

В 49-ата минута обаче се наложи Де Хеа да прави страхотно спасяване и спаси Юнайтед от втори гол. След изпълнение на корнер белгиецът самопожертвователно тръгна към гредата си и в крайна сметка си срещна главата с Бентеке, но гол нямаше.

Две минути след това Ван Перси пропусна за Юнайтед доста добро положение. Холандецът бе намерен прекрасно от Рууни, но от близка позиция не успя да вкара и ударът му попадна право в ръцете на Гузан.

Само минута след това и Мата тества стража на Вила от границата на наказателното поле, но Гузан улови топката.

Все пак Юнайтед стигна до изравнително попадение чрез Фалкао в 53-ата минута.

Йънг направи хубав пробив и центрира в наказателното поле, след което колумбийският нападател с глава пред малкото наказателно поле засече топката и я прати във вратата на Гузан.

Попадението даде криле на гостите и в 55-ата минута те бяха на косъм от пълния обрат. Рууни видя Фалкао на перфектна позиция в наказателното поле, но авторът на изравнителния път не успя да си спре добре топката. След това тя попадна във Ван Перси, който обаче не бе в състояние да разклати Гузан със слабия си удар от няколко метра.

Червените Дяволи натиснаха много мощно противника си и в 65-ата минута Ди Мария имаше шанс да се разпише само две минути след появявянето си в игра, но ударът му от воле след пас на Карик попадна право в ръцете на Гузан.

Секунди след това Агбонлахор бе изгонен с пресилен червен картон, след като влезе по-твърдо при едно единоборство с Йънг, но на повторенията се видя, че нямаше умисъл в действията му.

През следващите минути опасните ситуации липсваха и се наблюдаваха най-вече единоборствата около централния кръг.

В 85-ата минута Йънг отправи хубав удар от дистанция, който бе спасен от стража на домакините.

Точно две минути след това и Бакуна от Вила опита късмета си, като стреля от 20 метра, но топката профуча на сантиметри покрай гредата.