Арсенал 1 Юнайтед 2

unitedwinsatarsenalМанчестър Юнайтед победи Арсенал с 2-1 на Емиратс Стейдиъм, записвайки първата си победа като гост през сезона.

В продължение на един час Артилеристите категорично надиграваха Червените Дяволи, създаваха огромен брой положения, но не се възползваха и бяха наказани.

Юнайтед разполагаше с блестящ Давид де Хеа на вратата, който направи ключови спасявания и съхрани шансовете на своя отбор да си тръгне с победа от Емиратс.

Момчетата на Луис ван Гаал се възползваха и стигнаха до успеха след автогол на Киърън Гибс в 56-ата минута и попадение на Уейн Рууни в 85-ата. В петата от осемте минути добавено време завърналият се след контузия Оливие Жиру намали резултата с красив гол.

Луис ван Гаал избра изключително дефанзивна стратегия за мача, като се върна към схемата с трима централни бранители. Крис Смолинг, Пади МакНеър и Тайлър Блакет обаче изпитваха огромни трудности срещу бързите атакуващи играчи на Арсенал.

Още в петата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн проби по крилото и изведе Дани Уелбек, който от малък ъгъл не успя да преодолее Де Хеа. При последвалия корнер Пет Мертезакер стреля неточно с глава.

Окслейд-Чембърлейн беше най-активният играч на Артилеристите и със скоростните си пробиви постоянно тормозеше отбраната на Юнайтед. След негово центриране Уелбек стреля неточно с глава, а след това Де Хеа спаси изстрел на Джак Уилшър.

В 16-ата минута домакините пропуснаха страхотна възможност да открие резултата. Уелбек изведе Уилшър сам срещу Де Хеа, но полузащитникът не успя да преодолее вратаря на гостите с удар в близкия ъгъл.

Шест минути по-късно Арсенал пропиля поредния си шанс. Този път Де Хеа отказа и Окслейд-Чембърлейн. Последва период, в който Юнайтед успя да отблъсне натиска на съперника, но на свой ред така и не успяваше да създаде опасност пред Войчех Шчесни.

В допълнение Червените Дяволи бяха застигнати от поредната контузия. Люк Шоу получи травма и беше сменен от Ашли Йънг.

В 41-ата минута Уелбек беше оставен да овладее пред вратарското поле. Английският национал опита удар с пета, който обаче премина покрай гредата.

В началото на втората част след центриране от ъглов удар Мартезакер стреля от воле, но доста неточно. В 50-ата минута Уелбек се измъкна вляво от вратата. Той можеше да подаде към свой съотборник, но вместо това реши да стреля от малък ъгъл и Де Хеа изби.

В 52-ата минута Уишлър се контузи и беше сменен принудително от Касорла.

Противно на случващото се на терена, Юнайтед откри резултата в 56-ата минута, при това без да е отправил точен удар към вратата на съперника.

След центриране от лявото крило Гибс се сблъска с Шчесни, който успя да боксира, но топката попадна във Валенсия. Той отправи изключително неточен удар, но левият защитник на Арсенал насочи топката в собствената си врата. Освен това Шчесни трябваше да бъде заменен принудително след сблъсъка с Кибс.

В 62-ата минута Арсенал пропусна нова възможност. Окслейд-Чембърлейн центрира към Санчес, който стреля с глава, но Де Хеа отново спаси. Малко след това вратарят се справи и с удар на Касорла.

Ако до този момент действаше доста колебливо в отбрана, след 65-ата минута Юнайтед заигра много по-спокойно. Червените Дяволи започнаха да се защитават по-уверено, за което помогна спада в представянето на съперника.

В 85-ата минута Уейн Рууни се озова очи в очи с вратаря Дамиан Мартинес след подаване на Ди Мария. Капитанът на Юнайтед се възползва и технично прехвърли резервния страж на Артилеристите.

В третата минута на добавеното време Ди Мария пропусна отлична възможност за трето попадение. След корнер за Арсенал Рууни изпревари Касорла и изведе аржентинеца, който пробяга 50 метра, но опитът му да прехвърли Мартинес беше неточен.

Две минути по-късно влезлият като резерва Жиру намали резултата след страхотен удар с левия крак в горния десен ъгъл на Де Хеа. В оставащото време обаче Артилеристите не успяха да стигнат до шанс за изравнително попадение.

В 97-ата минута Фелайни отправи втория точен удар за Юнайтед. Той стреля от близо 30 метра и не затрудни Мартинес.

След този двубой Манчестър Юнайтед събра 19 точки и се изкачи на четвърто място в класирането. Арсенал, който допусна първа загуба у дома от 15 месеца насам, е на осма позиция със 17 точки.