Арсенал 0 Юнайтед 0

Арсенал и Манчестър Юнайтед завършиха при равенство 0:0 в дербито от 26-я кръг на Висшата Лига на Емиратс.

Мачът можеше да започне за Арсенал по същия начин както и срещу Ливърпул, тъй като след само 70 секунди Юнайтед имаше стопроцентово положение за гол. Микел Артета действа много бавно пред наказателното си поле и Робин ван Перси му отне топката, излезе на чиста позиция сам срещу вратаря, но не можа да го преодолее.

Само две минути по-късно обаче домакините имаха чудесна възможност. Йозил подаде към Джак Уилшър и той много добре си поведе топката, освобождавайки се от един съперник, след това в наказателното поле с хубав финт преодоля още един защитник, но от чиста позиция се забави с удара и той бе блокиран в корнер. След центрирането Оливие Жиру засече с глава само на пет метра от вратата, но прати топката покрай страничната греда. При друга атака Томаш Росицки отправи силен удар извън наказателното поле и рикошет в защитник затрудни Де Хеа, но все пак испанецът спаси.

Центриранията на гостите бяха далеч по-малко, отколкото в предишния им мач. Все пак при една атака бе отправено опасно такова към Ван Перси на близката греда, но той бе изпреварен от Пер Мертезакер.

В 17-та минута ван Перси имаше нова добра възможност, когато защитата на домакините неуспешно опита да го остави в изкуствена засада и той бе изведен в наказателното поле. Позицията му бе леко странична и затова той трябваше първо да си нагласи топката, но след това не успя да придаде фалц на диагоналния удар и стреля ужасно неточно.

Постепенно Арсенал наложи натиск и пренесе играта в половината на съперника. Гостите от своя страна бяха принудени да се приберат в защита и атаките им станаха доста по-редки.

В средата на полувремето Оливие Жиру отново изпревари защитата на Юнайтед при центриране от корнер, но този път от малко по-трудна позиция засече на метър от сглобката на гредите. Французинът имаше нов шанс малко по-късно, но от дъгата на наказателното поле стреля високо над вратата. При атака по дясното крило Касорла центрира силно в наказателното поле и там Кийрън Гибс малко изненадващо надскочи Крис Смолинг и стреля с глава, но недостатъчно силно, за да преодолее Де Хеа.

Към края на полувремето темпото на игра спадна, а мачът допълнително се накъса от двете тежки падания на земята на Гибс и Рафаел. И двамата обаче се разминаха с контузии. Две минути преди края Арсенал имаше опасна контраатака и Йозил подаде встрани към имащия пространство пред себе си Росицки, но той се забави, отказа се да стреля и след това бе неутрализиран.

Все пак на почивката се оказа, че Рафаел не е в състояние да продължи и бе заменен от Рио Фърдинанд. Второто полувреме обаче започна още по-пасивно и безлично от първото. В първите 15 минути нямаше абсолютно нищо интересно на терена.

В 61-та минута обаче Арсенал бе много близо до гол. След центриране от корнер Косиелни стреля остро с глава и преодоля Де Хеа, но защитник изчисти от голлинията.

Арсенал бе вдигнал оборотите и Жиру засече с глава центриране на Гибс, но положението не бе чисто и ударът се оказа неточен. Първият удар на Юнайтед към вратата на съперника бе дело на Мата в 66-та минута, но от над 20 метра слабо и неточно.

Домакините продължиха да са по-активни, но остротата в атаките им намаля. В 77-та минута обаче Жиру бе много близо до гол. Саня отправи ниско центриране пред вратата и французинът изпревари защитник и с върха на обувката си отклони топката, но недостатъчно силно и така тя мина на сантиметри от втората греда.

Две минути по-късно обаче Юнайтед бе на сантиметри от гол. Доста колебливият Уилшър за пореден път загуби топката и това даде начало на контраатака на гостите. Накрая Рууни центрира зад защитата към втората греда за Ван Перси, той засече остро с глава, но Войчех Шчесни направи едно от най-добрите спасявания през сезона и изби в напречната греда.

В 83-та минута гредата спаси и Де Хеа блесна със страхотно спасяване. Жиру се пребори за спорна топка в наказателното поле, след това Йозил и Касорла комбинираха добре в наказателното поле и испанецът нанесе удар от десетина метра, но вратарят на Юнайтед плонжира и с една ръка изби.

Минута преди края на редовното време Арсенал спечели пряк свободен удар пред наказателното поле на прекрасна позиция за директен изстрел. Месут Йозил обаче стреля в стената.

В следващата атака Жиру отново се пребори пред наказателното поле и поднесе за Касорла, той стреля опасно до страничната греда, но Де Хеа внимаваше и спаси.

Арсенал 0 Манчестър Юнайтед 0

Арсенал: Шчесни, Гибс, Мертезакер, Косиелни, Саня, Артета, Уилшър, Росицки (Окслейд-Чембърлейн 74), Касорла, Йозил, Жиру

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел (Фърдинанд 46), Видич, Смолинг, Евра, Валенсия (Йънг 82), Карик, Клевърли, Мата (Янузай 75), Рууни, Ван Перси

Rating: 2.0/5 (1 vote cast)