АИК 1 Юнайтед 1

Манчестър Юнайтед сложи край на предсезонното си турне с равенство 1-1 срещу АИК в Стокхолм.

Първото полувреме на мача на Френдс Арена завърши без голове. След това шведите поведоха с гол на Робин Куасион. Юнайтед успя да изравни с дебютен гол на Анхело Енрикес.

В състава на Юнайтед се завърнаха капитана Неманя Видич и Нани, които пропуснаха първата част от турнето в Азия и Австралия поради травми. Чилиецът Анхело Енрикес пък дебютира за първия отбор.

АИК е без загуба в последните 10 мача в шведския шампионат, спечелвайки 8 и завършвайки наравно в 2 при голова разлика 20:8.

Юнайтед имаше първият шанс в мача още в 5-ата минута. Уилфред Заха получи чудесен пас от Нани, но след това не уцели вратата. Робин ван Перси също имаше своите шансове. Той навлезе навътре и стреля силно, но покрай гредата.

Вратарят на АИК трябваше да се намесва най-накрая в 21-ата минута. Тогава ван Перси получи пространство в наказателното поле и стреля ниско по земята, но Стаматопулос бе на мястото си.

Първата възможност за домакините бе в 25-ата минута. Мутумба се промъкна в защитата на Юнайтед и подаде към Игобоананике, койкто стреля право във вратаря на Юнайтед. Пак Игобоананике след това намери Куасион, който промуши топката под Карик, но след това стреля отново в Линдегаард от малък ъгъл.

Първият гол в мача падна в 49-ата минута. Робин Куасион пое топката и стреля право в горния ъгъл. Резервният вратар Бен Еймос нямаше какво друго да направи, освен да извади топката от мрежата. 1:0 за АИК.

Юнайтед тръгна напред. В 54-ата минута Гигс засече топката с глава след корнер, но я прати в земята. Изглеждаше, че това ще е гол, но всъщност топката срещна напречната греда.

Червените Дяволи изравниха в 68-ата минута. Ван Перси изпълни фаул точно в стената, но топката се озова у Заха. Младокът центрира добре за Енрикес, който бе точен.

До края единствената възможност за гол бе пред Юнайтед. Но деня просто не принадлежеше на ван Перси. Този път Бебе центрира отлично, но холандецът с глава прати топката право във вратаря.

Съставът на Юнайтед: Линдегаард (46 Еймос), Рафаел, Еванс (55 Смолинг), Видич, Евра, Карик, Гигс (77 Бебе), Андерсон, Нани (30 Енрикес), Заха (78 Уелбек), ван Перси

Rating: 4.0/5 (1 vote cast)